Podivín Karel v televizním Prostřenu pobouřil Česko. Na televizi Prima chodí jedna stížnost za druhou | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Podivín Karel v televizním Prostřenu pobouřil Česko. Na televizi Prima chodí jedna stížnost za druhou

Podivín Karel v televizním Prostřenu pobouřil Česko. Na televizi Prima chodí jedna stížnost za druhou

Televizi Prima hrozí pokuta od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Instituce se bude zabývat vysíláním pořadu Prostřeno, v němž vystupoval vystudovaný střihač Karel Ondrka. Kvůli častým vulgaritám před 22. hodinou už na Radu přišla řada stížností.

Karel Ondrka o sobě v pořadu prohlašuje, že je IT expert, který trpí koprolálií. Nemoc způsobuje, že nekontrolovatelně pokřikuje sprostá slova. Vrcholem byl včerejší díl, v němž Karel vystupoval jako hostitel, a dostal tak na obrazovce značný prostor.

Televize se sice snaží vulgarity ve vysílání „vypípávat“, stejně ale může mít problém s kontrolními orgány. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání serveru INFO.CZ potvrdila, že kvůli sprostým slovům před 22. hodinou už k ní dorazily stížnosti od diváků pořadu.

480p 360p 240p
Karlovo vystoupení v Prostřenu.
 

Rada nyní všechny podněty shromažďuje. Následně je předá analytikovi, který se jim bude zabývat. Pokud pojme podezření, že k porušení pravidel skutečně došlo, vypracuje zprávu a RRTV může s Primou zahájit správní řízení. To v krajním případě může skončit udělením pokuty.

„Rozhodnutí Rady nebudeme nijak předjímat a v tento moment se tedy nebudeme ani nijak blíže vyjadřovat,“ odmítla na dotaz INFO.CZ záležitost komentovat vedoucí lifestylového PR Primy Jana Mrákotová.

Spor je mezi diváky i o samotnou postavu soutěžícího. Část publika si myslí, že se je televize pokusila podvést a nemocný mladík je jen najatý herec. To ve videu na Facebooku sám aktér odmítá a podobně se vyjádřila i televize.

 

„Rozhodně odmítáme, že bychom si do Prostřena kohokoliv najali. Každý z účastníků je v pořadu sám za sebe a produkce jejich soukromí respektuje a vychází z údajů, které jim každý jednotlivý účastník poskytuje. Je pak na každém z účinkujících, jak se chce v pořadu prezentovat a jaký obrázek o své osobě tak poskytuje následně televizním divákům,“ prohlásila Mrákotová.

Pochybnosti však budí i fakt, že Ondrka filmovou školu skutečně vystudoval. V Písku získal po absolvování oboru Audio vizuální tvorby titul BcA. Ačkoli tvrdí, že se kvůli nemoci profesi nemůže věnovat, když natáčel videoreklamu na produkty Microsoftu, prohlašoval, že je filmovým tvůrcem.

480p 360p 240p
Karel popsal, jakými nemocemi trpí.

„Štáb o tom, že jsem školu studoval, věděl. Filmy, v nichž jsem hrál, byly součástí studií. Musíte natočit film, aby bylo vidět, že chápete postupy. Hrál jsem ve filmech spolužáků, oni hráli v mých. Není na tom nic divného,“ řekl ve videu na Facebooku.

V roce 2014 kandidoval Ondrka v komunálních volbách v Písku za Pirátskou stranu. I v profilu na jejích stránkách píše, že ačkoli je nezaměstnaný, udržuje se v chodu jako střihač, organizátor výroby audio vizuálního díla.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.