Podivná smrt Jana Třísky. Chtěl spočinout ve vodě, z posledního přání mrazí | info.cz

Články odjinud

Podivná smrt Jana Třísky. Chtěl spočinout ve vodě, z posledního přání mrazí

Poslední rozloučení s hercem Janem Třískou (†80) proběhne v pátek v Národním divadle. Ovšem zatím není jisté, co se pak stane s jeho ostatky. Dočká se herec hrobu u nás, nebo v Americe, kde dlouhá léta žil? A co si vlastně přál on sám?

Jak již Blesk dříve informoval, Tříska za života uvažoval, kde by chtěl být pochován. „V Liboci, což je západní periferie Prahy, býval takový malý hřbitůvek, kam jsme si jako kluci chodili hrát. Prostě si ho pamatuju z dětství,“ svěřil kdysi Lidovým novinám herec s tím, že místo již ale bohužel zrušili.

Proto musel své rozhodnutí trochu přehodnotit a přišel s jiným řešením. Inspirovat se nechal přáním své manželky Karly Chadimové (74). „Moje žena o tom žertuje. Říká: ‚Prosím tě, pamatuj si, že chci být rozprášená.‘ Já bych se k ní připojil. Chci být s ní naházený do moře,“ uvedl loni Tříska v rozhovoru pro časopis Téma. „I když se v něm nekoupu,“ doplnil a vysvětlil, že ho oceán nijak zvlášť nelákal. Jelikož po emigraci v 70. letech žil v Kalifornii, měl moře v podstatě za rohem.

Daleko magičtější pro něj tak zřejmě byla místa v jeho domovině. Zejména pak Vltava a Karlův most, kam se prý herec šel podívat při každé návštěvě Prahy. Právě tento rituál se mu ale bohužel vymstil.

Čtěte pokračování článku na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud