Pohled do budoucnosti iPhonů: 7 tajných věcí o elitní akademii Applu | info.cz

Články odjinud

Pohled do budoucnosti iPhonů: 7 tajných věcí o elitní akademii Applu

Je to tým, který možná právě teď vymýšlí váš iPhone budoucnosti. Skupina studentů na elitní akademii společnosti Apple v italské Neapoli. Jak se na prestižní kurzy dostat? A co přesně se tam studenti učí?

1. Cesta na elitní akademii

Proto, abyste se mohli zapsat do Apple akademie se rozhodně nemusíte topit v penězích. Italská Neapol je sice třetí největší město země se spoustou dechberoucích historických památek, náklady na živobytí jsou ale ve městě velmi nízké – ne nadarmo se jí přezdívá „město levných nájmů, levné pizzy a levné kávy“. Apple navíc poskytuje stipendia studentům, kteří by si školné jinak nemohli dovolit.

2. Přijímací testy

Abyste absolvovali vstupní testy, nemusíte být bezchybný programátor. Apple sice hledá technické typy, primárně však jde o nadšení, učenlivost a schopnost kritického myšlení. Zkoušky tak sice obsahují základy kódování, nicméně narazíte tam i na otázky z logiky, pochopení textu či kritického myšlení. 

3. Inovotorská výuka

Studenti se ve škole neučí tupé memorování informací – tak, jako na mnoha českých školách – učí se, jak podstatné informace hledat a nalézt. To je přístup, který Apple zvolil pro nadšené developery, žíznivé po programování, kódování a uplatnění svých myšlenek v reálném prostředí. Přednášející se snaží, aby jejich posluchači nalezli vlastní odpovědi na problémy; výuka tak neprobíhá způsobem, že by studenti dostali seznam kroků, po jejichž absolvování vznikne aplikace, ale učí se reagovat flexibilně na aktuální výzvy.

4. Motivační prostředí

Učebny nejsou žádné rigidní stísněné prostory ale moderní open-space místnosti, které nahrávají vzájemné komunikaci, setkávání a výměně názorů a informací. Malé skupiny studentů sedí okolo stolů vybavených speciálním zvukovým systémem, který učitelům umožňuje věnovat se každému stolu samostatně.

5. Akademie není omezená jen na značku Apple – telefony iPhone, operační systrém OS X a programovací jazyk swift. Principy, které se studenti na akademii naučí jsou jednoduše uplatnitelné i na jiných platformách. Pochopí principy, které jim budou stejně tak užitečné, pokud se rozhodnou programovat například v rámci platformy Android. A kromě toho absolvují univerzální kurzy jako je marketing, design či základy komunikace.

iPhone 8 autor: Info.cz

6. Složení studentů

Skupina studentů akademie je vskutku mezinárodní. První ročník je složený z mnoha národností, nechybí studenti například z Mexika či Madagaskaru. Genderově však posluchači vyvážení zatím nejsou – ve třídě je jen 15 procent dívek, převažují rovněž běloši. První ročník devítiměsíčního kurzu začal v loňském roce a měl sto posluchačů, letos by mělo být přijatých čtyřikrát více lidí.

7. Náskok před konkurencí

Apple doufá, že projekty jako je právě Akademie mu umožní zůstat o krok před konkurencí. Chce mít ty nejlepší programátory, kteří budou vyvíjet ty nejlepší aplikace. Když iPhone začínal, bylo si možné z jeho obchodu stáhnout pouhých pět stovek nativních aplikací. Nyní je v Apple obchodě přes dva miliony aplikací, které pomohly vytvořit 1.2 milionu pracovních míst. 

Přihlašovat na akademii se můžete zde

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud