Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pokus s DNA zjišťoval původ několika lidí. Vznikla z toho kampaň proti rasismu

Pokus s DNA zjišťoval původ několika lidí. Vznikla z toho kampaň proti rasismu

Je snadné si myslet, že existuje více věcí, které nás rozdělují, než těch, které nás spojují. Ve skutečnosti máme mnohem více společného s jinými národnostmi, než si myslíme. Unikátní projekt The DNA Journey se ptal 67 lidí z celého světa. Těm udělali test DNA, který přinesl překvapivé výsledky.

Účastníci tohoto projektu se nestačili divit, z kolika národů pocházejí. Arab s židovskými geny, Kurdka s geny tureckými a Brit s německými kořeny. V krátkém dokumentu můžeme zhlédnout překvapivé reakce účastníků projektu.

Podívejte se na reakce účastníků ve videu s českými titulky.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1