Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Polévka ve Varech za 650 Kč. Kradete jako taxikáři, vzkázal Pohlreich tamním restauratérům

Polévka ve Varech za 650 Kč. Kradete jako taxikáři, vzkázal Pohlreich tamním restauratérům

Každoročně se hosté karlovarského festivalu musí potýkat s nelehkým úkolem. Objevit zde restauraci, kde by se dalo dobře najíst za rozumné peníze. Letos praktiky místních restauratérů vytočily i šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha (60), který jim vzkázal, že jsou zloději.

Předražená jsou dokonce i obyčejná jídla, která obvykle stojí nanejvýš dvě stovky, například pizza. Za tu v lázeňském městě dáte neuvěřitelných 500 Kč. Luxusnější podniky pak atmosféru festivalu zneužívají k výdělkům ještě více a za podobné horentní sumy vám nabídnou leda tak polévku.

„Během festivalu si někteří podnikavci pletou naši malou kotlinu s Hollywoodem a napalují ceny, co to jde,“ postěžoval si také obávaný „šéf“ Pohlreich. „Sice máme právo volby a možnost do takové restaurace nejít, otázkou ale je, jak velkou nám to dělá ostudu ve světě,“ rozohnil se.

Na sociální síti též zveřejnil ofocený ceník (na němž byly i chyby ve jménech cizích jídel) jedné nejmenované restaurace v Karlových Varech a připsal k němu: „Ostudou jsou u nás nejen taxikáři, ale také restauratéři, kteří mají dvojí ceny a okrádají tak turisty. Měli by se stydět!“ Na souhlasné reakce dalších lidí nemusel gastronom a moderátor dlouho čekat. „To jsou ceny v rublech?“ podivovali se mnozí.

Ceny ve Varech:

Polévka Minestrone: 490 Kč

Rybí polévka: 650 Kč

Bramborová kaše: 280 Kč

Hranolky: 280 Kč

Zeleninová směs: 250 Kč

Více článků o filmovém festivalu v Karlových Varech z webu Blesk.cz naleznete ZDE.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1