Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policie prozradila nová zjištění o záhadné smrti hudebníka Aviciiho. Rodina je zcela zdevastovaná

Policie prozradila nová zjištění o záhadné smrti hudebníka Aviciiho. Rodina je zcela zdevastovaná

Smrt světoznámého producenta a DJe Tima Berglinga známého pod pseudonymem Avicii nadále obestírá tajemství. Policie má nicméně podle dostupných informací alespoň hrubou představu a vyloučila, že by se jednalo o kriminální čin. 28letý hudebník zemřel v pátek v Ománu.

„Dvakrát bylo provedeno posmrtné ohledání těla a můžeme potvrdit, že neexistuje podezření, že by byl spáchán kriminální čin,“ uvedl zástupce ománské policie pro CNN. Znamená to, že Avicii zemřel bez cizího přičinění, a posiluje to spekulace o tom, že úmrtí bylo důsledkem konzumace alkoholu.

Právě alkohol ve spojení s producentem často připomínají zahraniční média. Avicii trpěl zdravotními problémy, které – jak sám přiznával – byly způsobené nadměrným pitím. Kvůli tomu před časem i přestal vystupovat a zaměřil se na studiovou tvorbu. „Jo, pil jsem příliš, celkově jsem si příliš užíval večírky,“ připomíná CNN hudebníkova dávná slova. V pouhých jedenadvaceti letech prodělal akutní zánět slinivky břišní a to ho, jak řekl, donutilo udělat otočku o 180 stupňů.

Pití Avicii zřejmě omezil, další problémy ho ale neopustily. Vyrovnat se se statusem světové hvězdy a třetího nejlépe placeného DJ planety pro něj nebylo jednoduché. Popisoval úzkostné stavy, vyčerpání a stres. Dusil v sobě rozhodnutí skončit, které nakonec muselo ven. Zpětně ho označoval za těžké, ale nezbytné, aby mohl sledovat své životní cíle.

Rodina Aviciiho už se podle CNN dostavila do Ománu, aby převzala jeho tělo. Hudebník tam trávil čas v luxusních resortech, kde ho také zachycují poslední fotografie zveřejněné na sociálních sítích. Jeho blízcí se před okolím uzavřeli a nechtějí celou tragédii nijak více komentovat. Ve zveřejněném prohlášení se k příčinám smrti konkrétně nevyjádřili. Podle ománské policie jsou „zcela zdevastovaní“.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1