Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Policie prozradila nová zjištění o záhadné smrti hudebníka Aviciiho. Rodina je zcela zdevastovaná

Policie prozradila nová zjištění o záhadné smrti hudebníka Aviciiho. Rodina je zcela zdevastovaná

Smrt světoznámého producenta a DJe Tima Berglinga známého pod pseudonymem Avicii nadále obestírá tajemství. Policie má nicméně podle dostupných informací alespoň hrubou představu a vyloučila, že by se jednalo o kriminální čin. 28letý hudebník zemřel v pátek v Ománu.

„Dvakrát bylo provedeno posmrtné ohledání těla a můžeme potvrdit, že neexistuje podezření, že by byl spáchán kriminální čin,“ uvedl zástupce ománské policie pro CNN. Znamená to, že Avicii zemřel bez cizího přičinění, a posiluje to spekulace o tom, že úmrtí bylo důsledkem konzumace alkoholu.

Právě alkohol ve spojení s producentem často připomínají zahraniční média. Avicii trpěl zdravotními problémy, které – jak sám přiznával – byly způsobené nadměrným pitím. Kvůli tomu před časem i přestal vystupovat a zaměřil se na studiovou tvorbu. „Jo, pil jsem příliš, celkově jsem si příliš užíval večírky,“ připomíná CNN hudebníkova dávná slova. V pouhých jedenadvaceti letech prodělal akutní zánět slinivky břišní a to ho, jak řekl, donutilo udělat otočku o 180 stupňů.

Pití Avicii zřejmě omezil, další problémy ho ale neopustily. Vyrovnat se se statusem světové hvězdy a třetího nejlépe placeného DJ planety pro něj nebylo jednoduché. Popisoval úzkostné stavy, vyčerpání a stres. Dusil v sobě rozhodnutí skončit, které nakonec muselo ven. Zpětně ho označoval za těžké, ale nezbytné, aby mohl sledovat své životní cíle.

Rodina Aviciiho už se podle CNN dostavila do Ománu, aby převzala jeho tělo. Hudebník tam trávil čas v luxusních resortech, kde ho také zachycují poslední fotografie zveřejněné na sociálních sítích. Jeho blízcí se před okolím uzavřeli a nechtějí celou tragédii nijak více komentovat. Ve zveřejněném prohlášení se k příčinám smrti konkrétně nevyjádřili. Podle ománské policie jsou „zcela zdevastovaní“.

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1