Policista v civilu při zákroku proti dětem střílel. Podívejte se na video, které pobouřilo stovky lidí | info.cz

Články odjinud

Policista v civilu při zákroku proti dětem střílel. Podívejte se na video, které pobouřilo stovky lidí

Zástupy aktivistů protestovaly před domem policisty, který se v civilu dostal do sporu s několika mladíky a vystřelil ze zbraně. Policie v souvislosti s potyčkou dva mladistvé zadržela, prý se neoprávněně pohybovali na pozemku policisty. Ten na rozdíl od nich zůstává na svobodě.

Dvě videa, která vlnu protestů odstartovala, natočili kolemjdoucí. Na sociálních sítích už nasbírala miliony zhlédnutí. Záběry ukazují muže, který drží 13letého chlapce (latinskoamerického původu) za límec. Tamní policie ho identifikovala jako člena policejního sboru v Los Angeles.

Mladík, spolu s přihlížejícími dětmi opakovaně žádal policistu, aby ho pustil. Ten ale místo toho vytáhl zbraň a několikrát mu pohrozil. Pak jeden výstřel skutečně zazněl.

Podle serveru Huffington Post celý konflikt začal tím, že několik mladíků prošlo přes policistův pozemek. Tamní policie ale zatím pracuje s poněkud jinou verzí. Podle ní měl policistovi, který byl tehdy mimo službu, vyhrožovat zastřelením právě 13letý mladík.

Demonstranti, kteří se shromáždili nedaleko místa, kde ke konfliktu došlo, nebyli znechucení jen nebezpečných chováním zmíněného policisty, ale také údajně zcestným vyšetřováním pod taktovkou místní policie. Navíc je podle nich pravděpodobné, že pokud by se nejednalo o chlapce latinskoamerického původu, vše by probíhalo jinak.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud