Články odjinud

Populární veganská bloggerka přestala svého fenka krmit masem. Je vyhublý na kost a málem zemřel

Populární veganská bloggerka přestala svého fenka krmit masem. Je vyhublý na kost a málem zemřel

Bloggerka, která na svém instagramovém účtu propaguje především veganský styl života, si jako domácího mazlíčka pořídila fenka. Jeho přirozenou stravu mu ale odpírala s tím, že všichni živočichové jsou schopní žít bez masa. Fenek na nevhodný jídelníček doplatil zdravím.

Fenek se jako pouštní liška v přirozeném prostředí živí především hlodavci, vejci, ptáky a hmyzem. Bloggerka Sonia svoji samičku fenka jménem Jumanji odmítala krmit živočišnou stravou. Kvůli tomu jí přivodila nespočet zdravotních komplikací. A to i přesto, že ji na její nevhodné chování upozorňovali i lidé sledující její účet.

Strava fenka se obvykle skládá z rostlin jen zhruba z 10 procent. Jeho tělo ke správnému fungování potřebuje hlavně dostatek bílkovin. A to i když žije v zajetí. Fenek nezbytně potřebuje například vápník nebo taurin, organickou kyselinu, kterou lze najít v živočišných tkáních. Jeho nedostatek pak může například vést k srdečním problémům, degeneraci sítnice a v konečné fázi i slepotě.

K tomu, že má zvíře zdravotní problémy, se na sociální síti přiznala i sama Sonia. Podle ní Jumanji trpěla poruchou zraku, spontánními křečemi a problémy měla i se srstí a kůží. Na druhé straně ale odmítala přiznat, že za všemi problémy stojí jídelníček, který zvířeti nutí.

Celou záležitostí se začali zabývat lidé, kterým nebyl osud Jumanji lhostejný. Na sociálních sítích na případ začali upozorňovat a žádali španělské orgány, aby týrání zvířete zastavily nebo sdíleli názory odborníků, kteří veganskou stravu u fenka označují za zcela nevyhovující. Podle fotografií z podlední doby se ale zdá, že majitelka se o fenka stará o poznání lépe. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud