Populární veganská bloggerka přestala svého fenka krmit masem. Je vyhublý na kost a málem zemřel | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Populární veganská bloggerka přestala svého fenka krmit masem. Je vyhublý na kost a málem zemřel

Populární veganská bloggerka přestala svého fenka krmit masem. Je vyhublý na kost a málem zemřel

Bloggerka, která na svém instagramovém účtu propaguje především veganský styl života, si jako domácího mazlíčka pořídila fenka. Jeho přirozenou stravu mu ale odpírala s tím, že všichni živočichové jsou schopní žít bez masa. Fenek na nevhodný jídelníček doplatil zdravím.

Fenek se jako pouštní liška v přirozeném prostředí živí především hlodavci, vejci, ptáky a hmyzem. Bloggerka Sonia svoji samičku fenka jménem Jumanji odmítala krmit živočišnou stravou. Kvůli tomu jí přivodila nespočet zdravotních komplikací. A to i přesto, že ji na její nevhodné chování upozorňovali i lidé sledující její účet.

Strava fenka se obvykle skládá z rostlin jen zhruba z 10 procent. Jeho tělo ke správnému fungování potřebuje hlavně dostatek bílkovin. A to i když žije v zajetí. Fenek nezbytně potřebuje například vápník nebo taurin, organickou kyselinu, kterou lze najít v živočišných tkáních. Jeho nedostatek pak může například vést k srdečním problémům, degeneraci sítnice a v konečné fázi i slepotě.

K tomu, že má zvíře zdravotní problémy, se na sociální síti přiznala i sama Sonia. Podle ní Jumanji trpěla poruchou zraku, spontánními křečemi a problémy měla i se srstí a kůží. Na druhé straně ale odmítala přiznat, že za všemi problémy stojí jídelníček, který zvířeti nutí.

Celou záležitostí se začali zabývat lidé, kterým nebyl osud Jumanji lhostejný. Na sociálních sítích na případ začali upozorňovat a žádali španělské orgány, aby týrání zvířete zastavily nebo sdíleli názory odborníků, kteří veganskou stravu u fenka označují za zcela nevyhovující. Podle fotografií z podlední doby se ale zdá, že majitelka se o fenka stará o poznání lépe. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.