Porod se změnil v tragédii, na kterou matka nezapomene. Dítě zemřelo, lékař ho řízl skalpelem do hlavy | info.cz

Články odjinud

Porod se změnil v tragédii, na kterou matka nezapomene. Dítě zemřelo, lékař ho řízl skalpelem do hlavy

Porod se změnil v tragédii, na kterou matka nezapomene. Dítě zemřelo, lékař ho řízl skalpelem do hlavy
 

K tragické události došlo ve Velké Británii, kde krátce po předčasném porodu zahynulo novorozeňátko. Příčinou by mohlo být pochybení lékaře, který dítěti omylem vyřízl na hlavě ránu skalpelem.

Millie–Rae Kimberly Dowdová se narodila v porodnici Singleton ve Swansea 12. Ledna 2017. Na světě ale bohužel dlouho nepřežila.

Když její matka přišla na předběžné vyšetření před porodem, doktoři jí oznámili, že má nízko položenou placentu a hrozí velké riziko předčasného porodu.

Měli pravdu. Jen pár dní na to praskla Stacey Mearsové voda, a byla tak hospitalizována v nemocnici, aby se připravila na předčasný porod ve 26. týdnu těhotenství. Lékaři byli optimističtí, děťátku i přes velmi brzký termín předpovídali 75% šanci na přežití.

Pod celkovou anestezií byla odvezena na porodní sál, kde byl předem naplánovaný porod císařským řezem, aby se maximálně předešlo rizikům. Právě to se však stalo miminku osudným.

„Bylo tak těžké pochopit, co se vlastně stalo. Neustále to nechápu,“ říká nešťastná matka, které po probuzení z umělého spánku lékaři oznámili, že její holčička nežije.

Paul Flynn, který měl celý porod na starosti, údajně podle jeho slov chtěl ve finální fázi porodu přeříznout placentu. Nejdříve prý nožem, poté i pomocí svých prstů. Bohužel jí nejspíše zaměnil za vrcholek hlavičky dítěte.

Pokračování článku na Blesk.cz >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud