Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Poslední vzpomínka na Chestera z Linkin Park. Tvůrci zveřejnili díl Carpool Karaoke natočený krátce před jeho sebevraždou

Poslední vzpomínka na Chestera z Linkin Park. Tvůrci zveřejnili díl Carpool Karaoke natočený krátce před jeho sebevraždou

Po tragické smrti zpěváka skupiny Linkin Park Chestera Benningtona dlouho nebylo jasné, zda někdy spatří světlo světa díl populárního online pořadu Carpool Karaoke: The Series, který se natáčel pouhých šest dní před tím, než se frontman kapely Linkin Park oběsil. Nyní se tvůrci rozhodli epizodu ukázat. 

Nedlouho poté, co nejen hudebním světem začala rezonovat zpráva o tragické smrti Chestera Benningtona, začaly se množit spekulace o tom, zda vůbec někdy dojde ke zveřejnění epizody pořadu Carpool Karaoke: The Series. Inkriminovaný díl známé show, kdy slavní hudebníci spolu s moderátorem vedou rozhovor a zpívají v autě, vznikl jen několik dní před tím, než se Chester oběsil. 

Tvůrci pořadu se ale nakonec s rodinou zesnulého Benningtona domluvili, že není důvod epizodu nezveřejnit. Byla to právě Chesterova manželka, která před nedávnem na svém twitterovém profilu zveřejnila video, které natočila jen několik málo hodin před tím, než její manžel spáchal sebevraždu a okomentovala ho slovy o tom, že deprese nemá „tvář ani náladu“. Benningtonova žena Talinda chce i touto cestou rozšířit povědomí o depresích a možných rizicích, aby tragický osud potkal co nejméně lidí.

Možností, jak se s depresemi, je mnoho. Do jednoho z osvětových programů se zapojil i Draven, patnáctiletý Benningtonův syn. V rámci Národního týdne prevence sebevražd se snaží poukázat na varovné signály, které mohou na sebevražedné sklony upozornit.

„Zavazuji se k tomu, že když se budu cítit špatně, v depresi nebo budu mít špatný týden, měsíc nebo rok, s někým si promluvím, a to ještě před tím, než si ublížím. Chci, abyste udělali to samé. Pomozte si, neubližujte si,“ říká v jednom z videí Draven.

Sebevražda Chestera Benningtona otřásla 20. července celým světem. Zpěvák v různých etapách svého života bojoval s drogami a alkoholem. Už v minulosti prý hovořil o tom, že uvažoval o sebevraždě, protože byl jako chlapec zneužíván starším mužem, nicméně ani jeho nejbližší netušili, že by ho tyto zážitky tížily i nyní. Bennington po sobě zanechal šest dětí, které měl se dvěma ženami.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744