Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pracovník Twitteru skončil, tak zablokoval Trumpa. 5 dalších zaměstnanců, kteří odešli ve velkém stylu

Pracovník Twitteru skončil, tak zablokoval Trumpa. 5 dalších zaměstnanců, kteří odešli ve velkém stylu

Jeden ze zaměstnanců sociální sítě Twitter využil před pár dny „životní příležitost“ a odešel ze zaměstnání ve velkém stylu – na 11 minut zrušil účet nejmocnějšího muže planety Donalda Trumpa. Není ale zdaleka jediný, server Business Insider připomněl příběhy pěti dalších lidí, kteří se poslední den v zaměstnání zachovali skutečně originálně. 

Vzít piva a sklouznout se

Opravdu epický odchod ze zaměstnání předvedl v roce 2010 Steven Slater, stevard společnosti JetBlue. Když jeho letadlo přistálo na mezinárodním letišti J. F. Kennedyho, Steven přes mikrofon oznámil, že ho napadl pasažér a že odchází. Z baru si vzal dvě piva a aktivoval nouzovou skluzavku, po které sjel a vydal se ke svému autu.

Moc si ale neužil, skončil totiž v poutech. Od soudu vyvázl s roční podmínkou a povinností zaplatit náklady na skluzavku. Slater pak své chování omlouval tím, že byl ve stresu. Jeho matka se v té době potýkala se závažnými zdravotními potížemi.

Marihuana léčí

Slavně své zaměstnání opustila také moderátorka aljašské televizní stanice Charlo Greene. V roce 2014 se v přímém přenosu pochlubila, že stojí za sdružením Cannabis Club, které se na Aljašce hlásilo k podpoře legalizace konopí a bojovalo za práva lidí, kteří konopí užívali ze zdravotních důvodů.

Ke své zpovědi dodala: „Veškerou svou energii budu věnovat boji za spravedlnost, svobodu a legalizaci marihuany tady na Aljašce. Nemám jinou možnost, s**u na to, dávám výpověď.“ Její kolegyně se v tu chvíli nezmohla na nic jiného než na krátkou odpověď a ohlášení přestávky ve vysílání.

Odchod s písní na rtech

Stylově odešla i zaměstnankyně jiné mediální společnosti Marina Shifrinová. Podle ní se totiž její šéf soustředil jen na sledovanost videí, ale jejich kvalita ho nezajímala. V půl páté ráno proto natočila video, kde tančí na píseň „Gone“ od Kanyeho Westa, ve kterém navíc vysvětluje, co jí k výpovědi dovedlo.

Na sociálních sítích ale důrazně doporučila všem, ať rozhodně její příklad nenásledují. S takovou pověstí by totiž mohli mít v budoucnu problém sehnat si dobrou práci.

Výpověď proti Putinovi

Americká moderátorka Liz Wahlová pracovala pro ruskou televizní stanici RT. Když ale vrcholila krize na Ukrajině, rozhodla se, že nemůže dál mlčet a divákům řekne, že z morálních důvodů už zde nemůže dál pracovat.

„Nemohu být součástí stanice, kterou financuje ruská vláda, která omlouvá Putinovy akce. Jsem hrdá na to, že jsem Američanka a věřím, že je zapotřebí říkat pravdu. Proto dávám výpověď,“ prohlásila v živém vstupu.

Zdání klame

Kuriózní vyhazov si vysloužila asistentka architektonické společnosti Marie Lupe Cooleyová. Narazila totiž na inzerát, jehož požadavky v podstatě kopírovaly její pracovní náplň a navíc se kontaktní telefon shodoval s tím, který má její nadřízený.  

A tak se rozhodla, že svému šéfovi pořádně zatopí a vymazala dokumenty a výkresy v hodnotě 2,5 milionu dolarů. Ironií bylo, že asistentku její šéf hledal do manželčiny firmy.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744