Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Představení nového iPhonu se blíží. Apple zveřejnil datum, kdy ho světu ukáže

Představení nového iPhonu se blíží. Apple zveřejnil datum, kdy ho světu ukáže

Technologická společnost Apple oznámila datum, kdy představí své nové produkty. Veřejnosti by je měla prezentovat 12. září v novém divadle Steva Jobse v kalifornském Cupertinu, a podle všeho se tam dočkáme i prezentace nového modelu telefonu iPhone. 

Očekává se, že nejhodnotnější společnost na světě by měla za necelé dva týdny představit tři telefonní přístroje: iPhone 7S, iPhone 7S Plus a iPhone 8. Označení posledního typu telefonu je však zatím nejisté, hovoří se i o označení iPhone X či iPhone 10.

Zatímco první dva modely budou představovat pouze mírná vylepšení oproti zatím posledním telefonům iPhone 7 a iPhone 7 Plus, nový iPhone 8 by měl být zcela revoluční a svými inovacemi by měl odpovídat tomu, že letos uplyne deset let od vzniku prvního modelu telefonu iPhone.

Předpokládá se, že iPhone 8 by měl přinést bezrámečkový OLED displej, bezdrátové nabíjení, virtuální ovládací tlačítko a technologii rozpoznání obličeje. Tomu by však měla odpovídat i cena přístroje, která bude podle některých analytiků začínat na úrovni 1200 dolarů (asi 26 tisíc korun). Podle odhadů banky JP Morgan by však nové iPhony měly mít v balení i bezdrátové sluchátka Airpods.

Předpokládá se, že telefon iPhone 8 bude k dostání minimálně ve třech barvách – v černé, bílé a v měděné či zlaté.

Podle odhadů by se nový iPhone mohl dostat do prodeje již 22. září. Společnost Apple odmítla spekulace, že by kvůli technickým problémům při vývoji mohlo dojít ke zpoždění, nicméně během prvních několika měsíců po představení přístroje může být poptávka po přístrojích vyšší, než jejich nabídka.

Očekává se rovněž, že Apple by měl 12. září představit nové hodinky Apple Watch a čtvrtou generaci své televize a plně zpřístupnit svůj operační program iOS 11.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744