Příběhy obětí z Vegas: Muž zachránil život své ženě. „Cítila jsem, jak ho střelil,“ vzpomíná | info.cz

Články odjinud

Příběhy obětí z Vegas: Muž zachránil život své ženě. „Cítila jsem, jak ho střelil,“ vzpomíná

Po tragické nedělní střelbě v Las Vegas, která se zapsala do dějin Spojených států jako nejhorší masakr svého druhu, se dostávají na veřejnost další příběhy obětí. Zdravotník, který zemřel, když se snažil zachránit svojí manželku, nebo učitelka, která měla na starosti děti se zvláštními potřebami – to jsou jen někteří z těch, kdo úder vraha nepřežili. Zemřelo celkem 59 lidí a stovky dalších skončily v péči lékařů.

Jedním z těch, kdo neměli štěstí a nestačili se před palbou schovat, byl Sonny Melton. Zdravotní pracovník z Tennesee zemřel, když se snažil před střelbou ochránit svojí ženu Heather. „Zachránil mi život. Chytil mě a začal utíkat. Pak jsem cítila, jak ho střelil,“ svěřila se CNN. „Chci, aby všichni věděli, že byl laskavý a milující.“

Sonny získal titul v oboru ošetřovatelství v roce 2015. „Určitě jste se někdy setkali s člověkem, který byl dobrý a laskavý. Tak přesně takový byl Sony,“ řekl jeden z profesorů jeho domovské univerzity. Soustrast Sonnyho rodině, ale také všem, kteří při útoku někoho ztratili, vyjádřil i guvernér Bill Haslam. „S Chrissy vyjadřujeme soustrast a posíláme modlitbu za Sonnyho Meltona ze západu Tennessee,“ napsal na svůj Twitter.

Další z obětí je 33letá Rachael Parkerová, která pracovala na policejním oddělení v kalifornském Manhattab Beach. „Pracovala u nás přes 10 let a bude nám velmi chybět,“ zaznívá od jejích kolegů. Kromě ní se na koncertu v Las Vegas nacházeli i další tři její kolegové, jeden z nich byl sice postřelen, ale podle policie utrpěl jen lehké zranění.

Smrtelnému zranění se nevyhnula Sandra Caseyová, středoškolská učitelka z Manhattan Beach, která se specializovala na výuku dětí se speciálními potřebami. „Naši studenti, zaměstnanci i rodiče jsou ze smrti Sandry zdrcení. Ztratili jsme úžasnou učitelky, která svůj život zasvětila pomoci těm, kteří ji nevíce potřebovali,“ řekl jeden z jejích kolegů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud