Přijde vám čekání na nové metro dlouhé? V New Yorku to trvalo skoro sto let | info.cz

Články odjinud

Přijde vám čekání na nové metro dlouhé? V New Yorku to trvalo skoro sto let

Nejen tradiční oslavy na Times Square hýbaly na Nový rok New Yorkem. S velkou pompou se odehrála další událost a není ostatně divu. Na linku metra, která by propojila 63. až 96. ulici podél Druhé avenue, čekali obyvatelé "velkého jablka" skoro sto let. Tím spíš si teď užili oslavy.

Před osmadevadesáti lety byla v New Yorku poprvé řeč o výstavbě linky metra, která by propojila třiatřicet ulic podél Druhé avenue. A pak se dlouho a dlouho vůbec nic nedělo. Na Nový rok 2017 se obyvatelé města, které nikdy nespí, konečně dočkali a mohou se svézt na zbrusu nové trase.

Newyorčané se radují, ať bydlí kdekoli. Konečně totiž po cestě do práce nebo třeba za zábavou nemusejí jezdit oklikou a obejdou se rovněž bez nepohodlného a zdlouhavého přestupování. Jednoduše jde o stavbu, která mnoha lidem pomůže a celé podzemce trochu odlehčí.

Metro v New Yorku má dohromady neuvěřitelných 35 linek a 472 stanic. Podle údajů platných k roku 2015 použilo podzemní dráhu velkoměsta každý den více než pět a půl milionu lidí. Celkový počet kilometrů po sečtení všech tratí je 380.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud