Projekt Tesco e-learning vyhrál prestižní mezinárodní cenu

11. 09. 2019 • 00:07

Výukový e-learningový modul od Tesco CE na výuku o darování potravinových přebytků vyhrál nejprestižnější německou soutěž v oblasti vzdělávání a inovací a získal ocenění COMENIUS EduMedia Award. Ocenění, které uděluje mezinárodní porota, je jedním z nejvýznamnějších v oblasti multimediálních vzdělávacích produktů, které získají ti, kteří vytvářejí příkladné materiály pro vzdělávací účely.

Ocenění vytvořila GPI (Institut für Bildung und Medien der Gesellschaft für Pedagogik und Information) vědecká organizace se zaměřením na multimédia, vzdělávací technologie a didaktiku médií. Komenského cena je jedinou evropskou mediální cenou, která je nezávislá a transparentní napříč celým procesem. Nominováno bylo více než 200 projektů z Rakouska, Belgie, Dánska, Spojeného království, Finska, Francie, Řecka, Nizozemska, Islandu, Polska, Německa, Maďarska, Švýcarska a Švédska, a to v 16 kategoriích oceněných Komenského pečetí (Comenius-Siegel) a Komenského medailí (Comenius-Medaille). Tesco CE výukový e-learningový modul na výuku o darování potravinových přebytků získal od mezinárodní poroty Komenského pečeť v kategorii Média a Vzdělávání dospělých.

„Náš e-learningový modul jsme vytvořili ve čtyřech jazycích (čeština, slovenština, polština a maďarština) s dvojím záměrem. Informační a interaktivní online materiál činní vzdělávací proces jednodušším pro ty kolegy, kteří jsou nováčky v procesu darování potravinových přebytků. V budoucnu bude vzdělávací modul pomáhat obnovovat a prohlubovat znalosti těch zaměstnanců, kteří již jsou seznámeni s procesem darování potravin. Modul také podněcuje zaměstnance, aby učinili vše, co je v jejich silách, aby snížili plýtvání potravinami," vysvětluje Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR. E-learning provádí uživatele napříč celým procesem záchrany potravin hravým způsobem a obsahuje informace, které přibližují téma uživateli a zároveň je motivují k vědomějším nákupním rozhodnutím.

Od online spuštění e-learningového materiálu jím prošlo již 13 000 kolegů z Tesco CE. Odkaz na zkrácenou a veřejně dostupnou verzi e-learningového výukového modulu naleznete na: https://tesco-food-waste-prevention.neting.hu/ Jedním z hlavních cílů společnosti Tesco je snižovat plýtvání potravinami. Ze 190 českých obchodů daruje denně potravinové přebytky 177 z nich. To znamená, že stovky zaměstnanců Tesco denně třídí ovoce, zeleninu a pečivo, které již nejsou v nejlepší kondici pro prodej zákazníkům. Tyto produkty následně předávají do potravinové banky a jejich dalším partnerům, kteří tyto potraviny dále distribuují lidem v nouzi žijícím poblíž těchto obchodů. V roce 2018/19 darovalo Tesco přes 1 125 tun (více než 2 miliony porcí jídel) potravin potravinovým bankám a jejich odběratelům. Jedním z cílů společnosti je, aby do roku 2020 byly všechny obchody schopny darovat své potravinové přebytky lidem v nouzi.

 

 

SDÍLET

Naše newslettery rozesíláme každý týden

Lednové počasí a chyby Francouzů. Co s odstupem víme o blackoutu, který ohrozil Evropu?

Jan Kalous
Dnes • 18:39

Možná jste si toho nevšimli, což je dobře. Nevšimla si toho v nějaké větší míře ani mnohá naše média, což už tak dobře není. Evropa se minulý pátek ocitla na hraně blackoutu. Je to ve své podstatě příběh o tom, jak nebezpečnou situaci v přenosové soustavě nastartovala Francie, ale zažehnaly ji české jaderné a uhelné elektrárny.

„Zelená politika je zároveň sociální politika.“ Přesvědčí o tom ČSSD a Zelení sebe a pak i voliče?

Vratislav Dostál
Dnes • 17:00

Podle politologů oslovených redakcí INFO.CZ je manévr sociálních demokratů, kteří chtějí v letošních sněmovních volbách kandidovat společně se Zelenými, odboráři a malými lokálními formacemi, pochopitelnou reakcí na proměnu politického terénu. Jednoduše řečeno ho lze číst jako pokus o záchranu levice v Poslanecké sněmovně. Zástupci obou stran tvrdí, že pokud má mít spojenectví smysl, musí být dlouhodobé. Otázka je, co na to voliči.

„Hořící keř“ Jan Palach a česká společnost

Martin Kovář
Dnes • 16:55

KOMENTÁŘ MARTINA KOVÁŘE | Hlavní otázka zní, zda vůbec ještě má smysl v předvečer jeho sebeupálení o Janu Palachovi psát. Po roce 1989 a zejména v roce 2019, kdy jsme si připomínali půlstoletí, které od jeho činu uběhlo, už totiž bylo řečeno a napsáno snad úplně všechno. Politikové i nepolitikové odříkali své projevy, byly sepsány vědecké i populární texty, vznikla četná umělecká díla. Já sám si čas od času v souvislosti s ním vzpomenu na písničku Karla Kryla o neznámém vojínovi a přemýšlím o tom, co by na to všechno asi tak řekl sám Palach? Odpověď na tuhle otázku už samozřejmě nikdy nedostaneme, zamyslet se nad ní ale můžeme, stejně jako nad tím, zda svým činem dosáhl toho, čeho chtěl.