Projížďka novomanželů skončila hororem. Kůň před nimi padl vyčerpáním na ulici | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Projížďka novomanželů skončila hororem. Kůň před nimi padl vyčerpáním na ulici

Projížďka novomanželů skončila hororem. Kůň před nimi padl vyčerpáním na ulici

Měl to být den, na který nezapomenou. Svatba mladého italského páru se však v Sicílii během chvíle změnila v hrůzostrašnou podívanou. Kůň, který táhl vůz novomanželů, padl vyčerpáním. Ochránci zvířat už hrozí žalobou.

Video, které pořídil obyvatel přilehlého domu, zachycuje moment, v němž kůň táhl kočár novomanželů ulicemi Sicílie. Když se kůň svalil na zem, snažili se mu pomoci kočí s novomanželem i další přihlížející. Padlý kůň zatarasil ulici v obou směrech, což vedlo k dopravnímu kolapsu.

Důvodem vyčerpání mohlo být, že zvíře za sebou táhlo po strmém úseku náklad těžký zhruba 400 kilogramů. Není zřejmé, jak dlouho a jak často bylo takto zapřažené.

Zacházení s koněm okamžitě zkritizovali ochránci zvířat, kteří hrozí žalobou. Italská organizace hájící jejich práva uvedla, že napsala místním úřadům. Ty zatím o dalším postupu nerozhodly.

Podívejte se na děsivé video:

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.