Články odjinud

Proměna v Donalda Trumpa je otázkou okamžiku. Alec Baldwin odkryl zákulisí svých skečů

720p480p360p240p

Přeměna Aleca Baldwina v nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa trvá celkem sedm minut. Stačí jen make-up, ručně šitá paruka a nalepené obočí. Zbytek podoby zařídí Baldwin pomocí svraštěných rtů a specifickou chůzí.

Už poněkolikáté se americký herec Alec Baldwin v show NBC Saturay Night Live přeměnil v Donalda Trumpa. Jak řekl pro The New York Times, klíčem k přesvědčivému „Trumpovi“ jsou dobře zvolené pauzy v řeči. Ty prý používá, když chce najít přesnější a kvalitnější slova, což sem u podle Baldwina beztak nedaří.

Alec Baldwin v rozhovoru přiznal, že ho nezajímá jaký je Trump uvnitř, ale jak se pohybuje a jakým způsobem vyplňuje prostor okolo sebe. Před prvním vystoupením prý strávil hodiny tím, že sledoval záznamy různých meetingů a dalších okamžiků předvolební kampaně, aby dokázal přesně vystihnout Trumpův pohyb. A speciálně gesta rukou, která má nově zvolený americký prezident specifická.

Podle vlasové stylistky Saturday Night Live Jodi Mancusové se Alec promění bezprostředně potom, co mu nasadí ručně šitou paruku a napudruje tváře.

Sám Donald Trump posoudil celou show jako nudnou a neobjektivní, Baldwinův výkon podle něj nemůže být horší. Herec na tento výrok reagoval tím, že okamžitě přestane, pokud Trump zveřejní své daňové přiznání. 

720p 480p 360p 240p
Alec Baldwin, coby Donald J. Trump v show Saturday Night Live.

 

720p 480p 360p 240p
Alec Baldwin, coby Donald J. Trump v show Saturday Night Live.

 

Články odjinud