První letošní miminko se narodilo v Písku. Tomáš přišel na svět jen minutu po půlnoci | info.cz

Články odjinud

První letošní miminko se narodilo v Písku. Tomáš přišel na svět jen minutu po půlnoci

Pouhou minutu po půlnoci se v nemocnici v jihočeském Písku narodil chlapec Tomáš. Vážil 3700 gramů a měřil 51 centimetrů. V Praze přišel na svět v čase 0:11 chlapec Míša v porodnici U Apolináře a dvě minuty na to hočička v porodnici Nemocnice Na Bulovce. 

Jihočeský kraj

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích na jihu Čech je Tomáš. Narodil se v nemocnici Písek minutu po půlnoci. Váží 3700 gramů, měří 51 centimetrů. Uvedla to mluvčí holdingu Jihočeské nemocnice Iva Nováková.

Přirozený porod byl podle zdravotníků bez komplikací. „Miminko je zdravé a má se čile k světu. Rodičům gratulujeme a přejeme vše nejlepší,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Písek Jiří Holan.

INFOGRAFIKA DNE: 1918 vs. 2018 - Porody a plodnostINFOGRAFIKA DNE: 1918 vs. 2018 - Porody a plodnostautor: INFO.CZ

Matka prvního letos narozeného dítěte v Česku je prvorodička. Pochází z Bělčic na Strakonicku. „Paní přišla do porodnice navečer (v pondělí),“ řekla Nováková.

Primář písecké porodnice Michal Turek řekl, že porod byl spontánní. „Nebyl ani císařským řezem, ani vyvolávaný, což jsem strašně rád vzhledem k tomu času, že nás těžko může někdo nařknout, že jsme si to tady vymysleli sami. Přišla někdy večer, v pět, šest, o půlnoci rodila, což je standardní průběh porodu u prvorodičky. Byla to moc hodná maminka, byla tam i s přítelem. Docela pěkný porod, rodila v termínu,“ řekl Turek.

Druhé letošní jihočeské dítě se narodilo ve 2:56 v českobudějovické porodnici. Chlapec Dominik vážil čtyři kilogramy a je s matkou již v pořádku na oddělení šestinedělí, doplnila mluvčí.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud