Články odjinud

Pumu nebo lva do domu? Šelmu koupíte na internetu pomalu snadněji než psa. Jestli máte kotec, nikdo neřeší

Pumu nebo lva do domu? Šelmu koupíte na internetu pomalu snadněji než psa. Jestli máte kotec, nikdo neřeší

Že se dá na internetu sehnat téměř cokoli, není tajemství. Přesto ale nejspíš překvapí, že si bez větších komplikací můžete koupit i velké kočkovité šelmy jako lva, pumu nebo levharta. A je to nejspíš jednodušší, než si pořídit psa. Chovatelé se zvířaty kšeftují a na koupi stačí třeba jen krabice, jak zjistily Blesk Zprávy. Jestli máte doma alespoň nějaký kotec, v podstatě nikdo neřeší.

S jedním z chovatelů z Vysočiny, s panem Ladislavem, jsme si domluvili koupi lvíčete za 25 tisíc. Chtěli jsme si ověřit, jak složitá je celá akce a co k ní potřebujeme. Chovatelova manželka nám v jednu chvíli sice řekla, že bychom měli mít kotec zařízený už před koupí, muž ale opáčil, že to tak důležité není.

Nejprve jsme se ptali, jak dlouho může vydržet v zařízení, ve kterém koťata aktuálně žijí, jeden kus. Kotec byl velký asi tak pět krát tři metry. „Když tě nikdo nepráskne, tak hodně dlouho,“ odvětil chovatel. Když jsme se později bavili o možnostech, protože jsme přiznali, že velký kotec nemáme, jen spíš takový menší a adekvátní bychom museli vystavět, dostalo se nám jednoznačné odpovědi.

„Dokud bude malej, tak jo, ale pak musíte mít větší. Nechá se to domluvit tak, že pokud to budete mít doma a nebude tam mít tisíc lidu, tak to tam můžete mít a můžete si zvykat. Postavíš si kotec, schováš ho, zavoláš veterinu, ta to zkontroluje, dá razítko a oficiálně se přehlásí,“ vysvětlil nám prodávající.

Je to možná s podivem, ale prodávající neporušuje platnou legislativu. Ta mu totiž nenařizuje, aby požadoval potvrzení, že zájemce smí zvíře chovat, vše je pak na kupujícím, který za případné zamlčení zvířete může dostat pokutu.

Jak nákup probíhá? A kdo se chodí se svou šelmou koupat do rybníka? Čtěte pokračování článku na webu Blesk Zprávy >>>

 

Články odjinud