Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pytláky přišla kořist draho. Usvědčili se několika selfie

Pytláky přišla kořist draho. Usvědčili se několika selfie

Indie drží světový rekord v počtu lidí, kteří zemřeli kvůli honbě za perfektní selfie. Někdy ale může taková fotka pomoci. Indická policie ve státě Asám vystopovala dva pytláky díky snímkům z národního parku Kaziranga. Dvojice zabila v červnu minulého roku samici nosorožce. Tuto středu je policie zatkla a zjistila, že to není poprvé, kdy takto porušili zákony.

Park Kaziranga patří do světového dědictví UNESCO a je domovem dvou třetin světové populace jednorohého nosorožce indického. Pod ochranou zde žije 2 401 kusů zvířat, z nichž jsou samice v menšině, je jich 800, píše Mashable

Podle zprávy policie se na jedné fotografii pytlák usmívá a na pozadí jsou patrné dvě automatické pušky s tlumičem. Policie se k fotkám dostala prostřednictvím svých informátorů.

Samici našli na pastvinách v severní části parku. Pytláci nosorožci odstranili roh. U mrtvého zvířete našli policisté šest prázdných nábojů do pušky.

Pytláctví je v oblasti i v celé Indii velkým problémem. V posledních sedmi měsících bylo jen v národním parku Kazaringa zabito 7 nosorožců. Hlavní ministr státu Asám připustil, že se úřadům nedaří s pytláctvím skoncovat. Chybí podle něj úsilí místních, kteří by se měli také zapojit.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link