Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rady vysloužilého mafiána: Mrtvolu zakopejte na hřbitově, nikdo ji tam hledat nebude

Rady vysloužilého mafiána: Mrtvolu zakopejte na hřbitově, nikdo ji tam hledat nebude

Obyčejný život s obyčejnými starostmi není nic pro ně. Jejich denní náplní jsou krádeže, prodej drog, gangy nebo vraždy. Shaun Attwood, mladý muž z Anglie, nahlédl do prostředí, v jakém pracuje mafie. Stal se jedním z gangsterů. Teď o mafiánech vydává knihu Těžké časy.

Attwood se po odchodu do USA stal oceňovaným makléřem. Vydělával miliony dolarů ročně. V Arizoně si ale všiml obrovské mezery na trhu s extází. Začal s drogou obchodovat. Zanedlouho si vypracoval kolem sebe malé impérium.

Zároveň ale spadl do kolotoče sporů s mafií a policií. To vyústilo v devět a půl roku, které musel strávit ve vězení. Právě zážitky z něj teď popisuje v knize.

Na cele se setkal s mafiánským zabijákem, který si přezdíval Two Tonys. Ten dostal trest daleko vyšší. Za mřížemi měl být 141 let. Muži spolu zpočátku hráli šachy, pak ho Two Tonys požádal, aby napsal jeho biografii. Výměnou za to ho vrah, ale zároveň respektovaná postava věznice, chránil.

Two Tonys popsal Attwoodovi například to, jak mafie zachází s mrtvolami. „Jedním z problémů, které tělo má, je smrad. Uvolňuje plyny a tekutiny. Nejlepší je zabalit ho do plastových fólií, které zachycují krev, takže na vašem autě nebo oblečení nezůstanou žádné stopy. V nákladním voze můžete použít sudy. Když je tělo příliš velké, budou mu ale vidět nohy nebo ruce. V ideálním případě zavážete mrtvolu jako mumii a počkáte, až tlení zničí všechny důkazy,“ praví.

Tomu pomáhá teplo, s nímž například ve zmíněné Arizoně nemají problém. Například na Aljašce ale mohou pomoci medvědi, kteří mrtvolu sní. „Dobrým trikem je také pohřbít člověka několik stop pod hrobem velkého psa nebo jiného velkého těla. Pokud policejní pes najde stopu, hledání většinou končí u první nalezené kostry,“ dodává Two Tonys.

A přidává i návod, jak se s tělem vypořádat v časové nouzi. Stačí ho prý vzít na nejbližší hřbitov, najít čerstvý hrob, vkopat a spustit mrtvého dovnitř. Nikdo ho tam zřejmě hledat nebude.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744