Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Řetězy, škrcení a jedna vana ročně. Hrůzné detaily ze života rodiny, kde 13 dětí mučili i pohledem na jídlo

Řetězy, škrcení a jedna vana ročně. Hrůzné detaily ze života rodiny, kde 13 dětí mučili i pohledem na jídlo

Jako v hororu. Tak se žilo třinácti sourozencům v domě, kde je jejich vlastní rodiče pravidelně připoutávali k postelím. Nejdříve provazy, poté, když se děti naučily vysmeknout, používali ke znehybnění svých potomků Allen a Louisa Turpiniovi zámky a řetězy. Až nyní, když jedna z dívek utekla a zalarmovala policii, se na povrch dostávají detaily celého hrůzného příběhu zvrácených rodičů. 

Kdyby v sobě 17letá dcera krkavčích rodičů před několika dny nenalezla dostatek kuráže k útěku, svět by nejspíše o osudu třinácti dětí starých dva až dvacet devět let ještě dlouho nic nevěděl. Rodiče je totiž drželi zkrátka, kontakt s okolním světem udržovali co nejmenší. Až po telefonátu podvyživené dívky, která utekla, se tak před kalifornský řadový domek sjela policie a děti osvobodila. Několik jich rodiče stihli z jejich řetězů před příjezdem bezpečnostních složek osvobodit, tři však stále zůstali v řetězech.

Ačkoliv je vyšetřování celého případu teprve na začátku, již nyní se dostaly na veřejnost brutální podrobnosti z domu, kde rodiče své děti věznily. A jen tyto detaily stačí na to, aby oba rodiče strávili za mřížemi zbytek života. „Šlo o těžké emocionální a fyzické zneužívání. To je naprosto zřejmé,“ tvrdí prokurátor Michael Hestrin pro Washington Post

Ven se děti dostávaly minimálně a do školy nechodily vůbec, tvrdí vyšetřovatelé. Rodiče je učili doma, nicméně tato výuka byla zaměřená především na studium Boha. Děti se musely učit nazpaměť dlouhé pasáže bible, některé musely našprtat text celé knihy. Na druhé straně ovšem dětem chyběly základní znalosti o okolním světě: neměly tak třeba nejmenší tušení, kdo jsou a čím se živí policisté, kteří je přišli osvobodit a jedno ze 17letých dětí netušilo, k čemu se používají léky. Ostatně lékaře děti neviděly roky a například u zubaře nebyly vůbec nikdy v životě.

Týrání jejich rodičů se však neomezovalo na připoutání k posteli a odpírání zdravotní pomoci. Svým potomkům zakazovali mytí těla: každý ze sourozenců si mohl dovolit pouze jednu vanu ročně. A pokud se během běžné hygieny některé z dětí opovážilo nechat stéct vodu nad své zápěstí, čekalo je za trest noc připoutaní na posteli. Další tresty pak zahrnovaly bití a škrcení, otec dětí je navíc obviněn i z nemravností, kterých se měl dopustit vůči jedné z dcer.

Důvod takového chování rodičů? Zatím nepochopitelný, vyšetřovatelé z nich zatím nic kloudného nedostali, žena byla údajně z otázek vyšetřovatelů „zmatená“.

Běžný den dětí byl zcela obrácený, než je zvykem – přes noc byly děti vzhůru a chodily spát až okolo páté hodiny ranní. Jídla pak dostávaly jen velmi málo, sotva dostatek k tomu, aby se jim podařilo přežít.

Rodiče je dokonce týrali i tím, že čas od času položili jablko či kus koláče na linku tak, aby na ně děti ze svých postelí dobře viděly, ale zakázali jim se k jídlu se jenom přiblížit. „Není pak divu, že dvanáctiletá dívka byla jen tak vysoká, jako jsou běžně sedmileté děti a že 29letá slečna vážila jen 38 kilogramů,“ řekl Hestrin.

Jednou z věcí, kterou rodiče dětem paradoxně dovolili, bylo vedení deníků. Těch vyšetřovatelé shromáždili stovky a podle všeho budou jedním z podstatných důkazů proti krkavčím rodičům.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744