Články odjinud

Revoluce ve školství: Japonský školákům budou s angličtinou pomáhat roboti

Revoluce ve školství: Japonský školákům budou s angličtinou pomáhat roboti
 

S výukou angličtiny budou od příštího roku v některých japonských třídách pomáhat anglicky mluvící roboti. Japonské ministerstvo školství chce tímto způsobem přispět ke zlepšení dlouhodobě nízké úrovně mluvené i psané angličtiny japonských studentů, uvedla agentura AFP.

Zkušební projekt, který vyjde zhruba na 250 milionu jenů (50 milionů Kč), se bude týkat asi 500 školních tříd. „Roboti, kteří jsou dnes na trhu, mají různé funkce. Mohou například kontrolovat výslovnost jednotlivých žáků na hodinách angličtiny,“ řekl podle AFP představitel ministerstva školství, který má na starosti mezinárodní vzdělávání.

„Roboti jsou ale jen jedním z příkladů zkušebního programu, plánujeme i další opatření jako používání aplikací pro tablety k výuce angličtiny či online lekce anglického jazyka s rodilými mluvčími,“ dodal zmíněný činitel.

Angličtina je v současnosti pro japonské žáky povinná od 12 let, od roku 2020 budou ale japonské děti povinně s angličtinou začínat již v deseti letech. Japonské školy mají ovšem obecně problémy sehnat kvalifikované učitele anglického jazyka, píše AFP.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud