Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Robertek z doby královny Viktorie. Aukční síň draží sexuální pomůcku z 19. století

Robertek z doby královny Viktorie. Aukční síň draží sexuální pomůcku z 19. století

Sexuální pomůcky nejsou jen doménou moderních dob. Používali je lidé už v 19. století. Dokazuje to kus z roku 1840 vytesaný ze sloního klu. Raritní dílo teď draží irská aukční síň Matthews.

Matthews pomůcku z dob královny Viktorie nabízí ve víkendové dražbě. Popisuje ji jako starožitného vyřezávaného dámského společníka ze slonoviny v šarlatové lemované kožené přepravní krabici. Výrobek nese označení Lot 475.

 

„Je to krásný kus pocházející od jedné z dobře známých anglo-irských rodin,” řekl listu Irish Times dražebník Damien Matthews. Domnívá se, že nástroj vyrobený ze sloního klu obsahující nádobu na uzamčení manželových vlasů, vznikl v roce 1840. 

Zcestovalý muž ho přivezl z Indie, a daroval ho manželce, když odjížděl na přelomu století bojovat do Číny v tzv. Boxerském povstání mezi lety 1899 až 1901. „Nevěděl, jestli se ještě vrátí domů a chtěl, aby pomůcku měla jeho žena. Byla to osvícená rodina a byl to milý dar od manžela manželce,” dodává Matthews.

Do rukou jeho aukční síně se pomůcka dostala náhodou. Nalezl ji člen původní rodiny a do dražby ji umístil pro zábavu. Není to ale jediný podobný výrobek z té doby. Film Vrtěti ženou například popisuje příběh lékaře, který v roce 1880 přeměnil masážní stroj na zařízení vyvolávající v ženách tzv. hysterický paroxysmus, tedy orgasmus, který později nechtěly přiznat.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link