Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rolling Stones v Praze: Metro pojede až do dvou, speciální náramky budou fungovat i jako peněženka

Rolling Stones v Praze: Metro pojede až do dvou, speciální náramky budou fungovat i jako peněženka

The Rolling Stones opět vystoupí v Praze, tentokrát na letišti v Letňanech. Tam začnou v odpoledních hodinách proudit tisíce lidí. Pokud se na koncert chystáte, rozhodně oceníte několik rad co se týče dopravy, ale například i nákupů v areálu.

Náramky lidem přišli do schránek už měsíc před koncertem. Stejně jako u podobných akcí jsou i ty na koncert Rolling Stones nepřenosné, a pokud si ho člověk jednou nasadí, znovu už ho nepoškozený nesundá. Proto pořadatelé doporučují nasadit si náramek před příjezdem na koncert.

RFID náramky

Organizátoři ovšem varují před tím, aby si návštěvníci své náramky nasazovali předem. Jejich součástí je totiž Radio Frequency identification (RFID) čip. Ten bude lidem sloužit i jako peněženka. Návštěvníci zároveň musí počítat s tím, že za klasické peníze si v areálu nic nekoupí. Svůj účet si budou moci dobít pouze u speciálních stanic, které na místě budou.

RFID náramek funguje na bázi bezkontaktních identifikátorů, které fungují na rádiových frekvencích. Každý náramek bude obsahovat svou originální frekvenci, díky které bude návštěvník vpuštěn do areálu koncertu. „Je to rychlejší a méně problémové, než třeba čárové kódy na vstupenkách,” vysvětlil Serge Grimaux, který je organizátorem koncertu.

V praxi to vypadá tak, že člověk pouze přiloží čip na náramku ke čtečce a je vpuštěn do areálu. Pro lepší orientaci v areálu budou náramky odlišeny barevně. Zároveň jedině skrze ně bude možné v areálu platit například za občerstvení.

Více o koncertu Rolling Stones najdete ZDE>>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744