Články odjinud

Rolling Stones v Praze: Metro pojede až do dvou, speciální náramky budou fungovat i jako peněženka

Rolling Stones v Praze: Metro pojede až do dvou, speciální náramky budou fungovat i jako peněženka

The Rolling Stones opět vystoupí v Praze, tentokrát na letišti v Letňanech. Tam začnou v odpoledních hodinách proudit tisíce lidí. Pokud se na koncert chystáte, rozhodně oceníte několik rad co se týče dopravy, ale například i nákupů v areálu.

Náramky lidem přišli do schránek už měsíc před koncertem. Stejně jako u podobných akcí jsou i ty na koncert Rolling Stones nepřenosné, a pokud si ho člověk jednou nasadí, znovu už ho nepoškozený nesundá. Proto pořadatelé doporučují nasadit si náramek před příjezdem na koncert.

RFID náramky

Organizátoři ovšem varují před tím, aby si návštěvníci své náramky nasazovali předem. Jejich součástí je totiž Radio Frequency identification (RFID) čip. Ten bude lidem sloužit i jako peněženka. Návštěvníci zároveň musí počítat s tím, že za klasické peníze si v areálu nic nekoupí. Svůj účet si budou moci dobít pouze u speciálních stanic, které na místě budou.

RFID náramek funguje na bázi bezkontaktních identifikátorů, které fungují na rádiových frekvencích. Každý náramek bude obsahovat svou originální frekvenci, díky které bude návštěvník vpuštěn do areálu koncertu. „Je to rychlejší a méně problémové, než třeba čárové kódy na vstupenkách,” vysvětlil Serge Grimaux, který je organizátorem koncertu.

V praxi to vypadá tak, že člověk pouze přiloží čip na náramku ke čtečce a je vpuštěn do areálu. Pro lepší orientaci v areálu budou náramky odlišeny barevně. Zároveň jedině skrze ně bude možné v areálu platit například za občerstvení.

Více o koncertu Rolling Stones najdete ZDE>>>

 

Články odjinud