Rolling Stones Praha 2018: Vstupenky v podobě náramků a posílená doprava. Připravte se na dnešní koncert | info.cz

Články odjinud

Rolling Stones v Praze: Metro pojede až do dvou, speciální náramky budou fungovat i jako peněženka

The Rolling Stones opět vystoupí v Praze, tentokrát na letišti v Letňanech. Tam začnou v odpoledních hodinách proudit tisíce lidí. Pokud se na koncert chystáte, rozhodně oceníte několik rad co se týče dopravy, ale například i nákupů v areálu.

Náramky lidem přišli do schránek už měsíc před koncertem. Stejně jako u podobných akcí jsou i ty na koncert Rolling Stones nepřenosné, a pokud si ho člověk jednou nasadí, znovu už ho nepoškozený nesundá. Proto pořadatelé doporučují nasadit si náramek před příjezdem na koncert.

RFID náramky

Organizátoři ovšem varují před tím, aby si návštěvníci své náramky nasazovali předem. Jejich součástí je totiž Radio Frequency identification (RFID) čip. Ten bude lidem sloužit i jako peněženka. Návštěvníci zároveň musí počítat s tím, že za klasické peníze si v areálu nic nekoupí. Svůj účet si budou moci dobít pouze u speciálních stanic, které na místě budou.

RFID náramek funguje na bázi bezkontaktních identifikátorů, které fungují na rádiových frekvencích. Každý náramek bude obsahovat svou originální frekvenci, díky které bude návštěvník vpuštěn do areálu koncertu. „Je to rychlejší a méně problémové, než třeba čárové kódy na vstupenkách,” vysvětlil Serge Grimaux, který je organizátorem koncertu.

V praxi to vypadá tak, že člověk pouze přiloží čip na náramku ke čtečce a je vpuštěn do areálu. Pro lepší orientaci v areálu budou náramky odlišeny barevně. Zároveň jedině skrze ně bude možné v areálu platit například za občerstvení.

Více o koncertu Rolling Stones najdete ZDE>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud