Rozpoutala kampaň #MeToo, sama zneužila nezletilého chlapce. Herečka mu v tichosti vyplatila odškodné | info.cz

Články odjinud

Rozpoutala kampaň #MeToo, sama zneužila nezletilého chlapce. Herečka mu v tichosti vyplatila odškodné

Italská herečka Asia Argentová, která stojí za obviněním filmového producenta Harveyho Weinsteina a je jednou z tváří kampaně #MeToo, nyní sama čelí obvinění ze sexuálního útoku. Toho se měla dopustit před třemi lety na hereckém kolegovi Jimmym Bennettovi, kterému bylo v té době pouhých 17 let.

Asia Argentová, partnerka nedávno zesnulého Anthonyho Bourdaina, stála u zrodu jedné z nejrozsáhlejších a nejhlasitějších kampaní, které bránily ženy proti sexuálním útokům všeho druhu. Přibližně před rokem filmového producenta Harveyho Weinsteina obvinila ze znásilnění, kterého se měl dopustit v roce 1997, když Argentové bylo 21 let. Tehdy se ale bála o svém případu promluvit.

Jejího vystoupení proti producentovi se ale okamžité chytil její někdejší kolega, herec a zpěvák Jimmy Bennett. Původně chtěl podle informací deníku New York Times herečku zažalovat, obě strany se ale nakonec dohodly mimosoudně. Argentová se zavázala herci vyplatit 380 tisíc dolarů (8,6 milionu Kč). Původně chtěl mladý herec, kterému jeho starší kolegyně nabídla alkohol a pak ho přiměla k orálnímu i pohlavnímu styku, odškodnění ve výši 3,5 milionu dolarů.

K napadení mělo údajně dojít v květnu 2013, to podle deníků dokládají i sdílené příspěvky na Instagramu, ve kterých se například pod společnou fotografií vyznala, že právě prožila ten nejšťastnější den v životě.

Bannett měl ale na situaci zřejmě jiný názor, nehledě na to, že jako sedmnáctiletý byl v Kalifornii „pod zákonem“. Podle tamního právního řádu je pohlavní styk s osobami mladšími osmnácti let nezákonný. V dokumentech, které má redakce New York Times k dispozici, stojí, že Jimmy nocí s italskou herečkou utrpěl emocionální újmu a tím pádem přišel i o značnou část svých příjmů.

Dvaadvacetiletý herec sice o celé kaze může veřejně mluvit. Podle uzavřené dohody už ale nemůže Argentovou zažalovat a žádným způsobem šířit jejich společné fotografie.

Oba herci si spolu poprvé zahráli v roce 2004, ve filmu Srdce je zdárná děvka ztvárnili syna a jeho prostituující matku. Od té doby považoval Bannett Argentovou za svojí „mentorku“ a blízkou přítelkyni.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud