Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rus chtěl posnídat s ukrajinskou náměstkyní. Za vysněnou romantiku zaplatil miliony

Rus chtěl posnídat s ukrajinskou náměstkyní. Za vysněnou romantiku zaplatil miliony

Deset milionů korun se dá utratit nejrůznějšími způsoby. Někdo si pořídí bydlení, po jakém vždycky toužil, jiný si zase pořídí vysněný automobil. Jeden Rus však zaplatil tuto čátku proto, aby se mohl sejít s náměstkyní ukrajinského ministra vnitra na snídani. 

Snídani s náměstkyní ukrajinského ministra vnitra Anastasijou Dějevovou, známou svými nahými fotografiemi, si za 11 milionů ukrajinských hřiven (zhruba 9,9 milionů korun) koupil v charitativní aukci ruských občan. Výtěžek z aukce s pětadvacetiletou političkou věnuje charitativní společnost Prozorro dětské klinice, uvedla agentura DPA.

Organizátoři aukce považovali udanou sumu nejdříve za chybnou a výherce téměř zbavili jeho výhry. Žena, která jednala jménem ruského občana, ale informaci brzy potvrdila. Jednatelka zároveň dodala, že muž, který za snídani zaplatil, považuje setkání s Dějevovou za romantickou schůzku.

Velké naděje si však od setkání dělat nemůže, podle facebookového priofilu je totiž vnadná náměstkyně vdaná. 

Společnost Prozorro podle agentura DPA v další aukci vydraží setkání s bývalým slovenským ministrem financí Ivanem Miklošem, který v současné době pracuje v Kyjevě jako poradce.