Rus chtěl posnídat s ukrajinskou náměstkyní. Za vysněnou romantiku zaplatil miliony | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rus chtěl posnídat s ukrajinskou náměstkyní. Za vysněnou romantiku zaplatil miliony

Rus chtěl posnídat s ukrajinskou náměstkyní. Za vysněnou romantiku zaplatil miliony

Deset milionů korun se dá utratit nejrůznějšími způsoby. Někdo si pořídí bydlení, po jakém vždycky toužil, jiný si zase pořídí vysněný automobil. Jeden Rus však zaplatil tuto čátku proto, aby se mohl sejít s náměstkyní ukrajinského ministra vnitra na snídani. 

Snídani s náměstkyní ukrajinského ministra vnitra Anastasijou Dějevovou, známou svými nahými fotografiemi, si za 11 milionů ukrajinských hřiven (zhruba 9,9 milionů korun) koupil v charitativní aukci ruských občan. Výtěžek z aukce s pětadvacetiletou političkou věnuje charitativní společnost Prozorro dětské klinice, uvedla agentura DPA.

Organizátoři aukce považovali udanou sumu nejdříve za chybnou a výherce téměř zbavili jeho výhry. Žena, která jednala jménem ruského občana, ale informaci brzy potvrdila. Jednatelka zároveň dodala, že muž, který za snídani zaplatil, považuje setkání s Dějevovou za romantickou schůzku.

Velké naděje si však od setkání dělat nemůže, podle facebookového priofilu je totiž vnadná náměstkyně vdaná. 

Společnost Prozorro podle agentura DPA v další aukci vydraží setkání s bývalým slovenským ministrem financí Ivanem Miklošem, který v současné době pracuje v Kyjevě jako poradce.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.