Články odjinud

Rus našel v ledu hrozivé překvapení: pytel useknutých rukou. Komu patřily?

Rus našel v ledu hrozivé překvapení: pytel useknutých rukou. Komu patřily?

Neskutečná odpornost. Nález pytle plného lidských rukou vyvolal ve městě Khabarovsk v Rusku pozdvižení. Kde jsou lidé, kteří o ruce přišli, a co se jim mohlo stát, je nyní předmětem vyšetřování.

Město Khabarovsk leží v blízkosti hranic s Čínou. Pytel s ostatky našel místní obyvatel při procházce. Z ledu zamrzlé řeky Amur viděl čouhat pytel. Po několika minutách se mu ho podařilo dostat ven. Možná si myslel, že uvnitř najde peníze, oblečení nebo jídlo. To, co uviděl, nečekal ani v nejhorších nočních můrách. Pytel byl plný usekaných rukou.

54 rukou, 27 obětí?

Objev vyvolává mnoho otázek. Nikdo totiž neví, odkud pocházejí. Někteří se domnívají, že končetiny pocházejí z nedaleké nemocnice, ve které se studenti patologie učili amputacím. Podle deníku The Siberian Times se na některých rukou stále nacházely obvazy.

Jiní spekulují, že řeka Amur teče z Číny, kde může docházet k trestům sekání rukou. Většinou se zde tresty provádějí za krádeže. Ruce pak jednoduše vhodí do řeky. Policisté nyní sbírají otisky prstů a snaží se komplikovaný případ vyřešit.

Článek vyšel na webu Blesk.cz. Další zajímavosti ze zahraničí čtěte zde >>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud