Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusové chytali v Moskvě Pokémony. Zatkli je za účast na opoziční demonstraci

Rusové chytali v Moskvě Pokémony. Zatkli je za účast na opoziční demonstraci

Obyvatelé Moskvy hrající oblíbenou hru Pokémon Go byli v předvečer stého výročí říjnové revoluce z roku 1917 zadrženi v rámci zátahu na protivládní demonstrace a čelí obviněním z porušování zákonů o veřejných shromážděních. Informoval o tom portál The Moscow Times.

Moskevská policie dle portálu The Moscow Times uvedla, že v neděli zadržela nejméně 376 lidí v ruském hlavním městě. Právě na tento den jeden z opozičních politiků vyzval společnost k protivládním demonstracím před konáním stého výročí bolševické revoluce.

Hráči oblíbené hry Pokémon Go se shromáždili nezávisle na tom v centru Moskvy, kde chytali Pokémony. Bohužel se ocitli právě na protivládní akci, kde byli následně zadrženi policií. Ruská zpravodajská internetová stránka TJournal informovala o tom, že skupina 18 lidí byla zadržena a obviněna poté, co strávila téměř celý den ve vyšetřovací vazbě.

„Ukázali jsme jim, že se opravdu snažíme chytit Pokémony. Policie se nás ptala, proč jsme se všichni shromáždili. Jeden z nás odpověděl: Zkuste si je chytit sami,“ cituje jednoho z hráčů portál The Moscow Times.

Hráči nyní stanou před soudem ve dnech 15.–17. listopadu, a to na základě obvinění z porušení zákonů o veřejných shromážděních. Mohou dostat pokutu až 20 000 rublů (7 520 Kč). 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link