Rusové uspořádali velkou slávu. Slavnostně otevírali nové pítko, teď jsou terčem posměchu

ČTK, lup

29. 08. 2017 • 14:29

Starosta sibiřského Tomsku a šéf městského sněmu za velké slávy o víkendu zahájili provoz pouliční pumpy či spíše pítka, které má životadárnou tekutinou zásobovat obyvatele dvou přilehlých ulic. Nahradit má cisterny, přijíždějící dvakrát v týdnu. Celá akce ovšem vyvolala spíš posměch.

„Odteď z jakéhokoli obytného domu není ke zdroji vody dále než sto metrů,“ chválí se radnice. Ale až přímo do domů voda dosud zavedena nebyla, poznamenal server Newsru.com.

„Vybudování vodovodu je zářný příklad, že společným úsilím dokážeme hodně. Obyvatelé se dočkali dlouho očekávané vody, zbývá už jen připojit se k síti a voda bude i v jejich domech. Kdo to nedokáže vlastními silami, tomu pomůžeme,“ slíbil starosta Ivan Kljajn.

Ceremonie, při které nechybělo slavnostní stříhání pásky, vyvolala na sociálních sítích mnoho sžíravých komentářů, zda vládci města s půl milionem obyvatel mohou skutečně být pyšní na pítko.

„Jestli se věci nadále budou hýbat kupředu tímto tempem, pak je pravděpodobné, že už za sto let se v domech na těchto ulicích objeví i splachovací záchody,“ poznamenal list Novyje Izvěstija.

SDÍLET