Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ruští kanibalové snědli 30 lidí. Oběti porcovali do mrazáku i zavařovaček, hlavy zdobili pomerančem

Ruští kanibalové snědli 30 lidí. Oběti porcovali do mrazáku i zavařovaček, hlavy zdobili pomerančem

Otřesný pohled se naskytl policistům při prohledání bytu ve městě Krasnodar na jihu Ruska. V mrazáku objevili nejméně osm částí lidského těla, další kanibalistické pochoutky byly zavařené ve sklenicích a vrcholem byly nechutné fotografie připravených pokrmů – na jedné z nich byl zachycen například stříbrný tác s hlavou člověka, která byla kolem dokola „vyzdobená“ pomeranči. Rodina kanibalů se pak policii přiznala, že za posledních 18 let zabila a snědla nejméně 30 lidí.

Manželský pár byl zatčen poté, co se našel mobilní telefon plný fotografií muže pózujícího s různými částmi lidského těla. Kromě hlavy vyzdobené pomeranči to byl například snímek s lidskou rukou, která muži trčela z otevřených úst.

Oba manželé – 35letý Dmitrij a 42letá Natalie Bakšajevovi – se k činu doznali. Rozporcovaná lidská těla si uchovávali v mrazáku, zavařovali do sklenic a v bytě policie našla i 19 vzorků lidských kůží.

Kanibalové žili v hostelu Vojenské letecké akademie, která patří ruskému ministerstvu obrany. Podivností si všimli jak sousedé, tak lidé, kteří zde pracovali.

„Pokaždé, když jsme se pokoušeli vstoupit do jejich pokoje, začali divoce křičet a brečet,“ říká jeden z místních pracovníků. Podle sousedů se z jejich pokoje linul zápach a odér z drog, které používali k omámení svých obětí.

Policie se nyní snaží zajištěné části těl spojit s 29 jinými případy vražd a zahájila rovněž vyšetřování smrti další ženy. Kromě zmrazených a uvařených mrtvol totiž policisté našli také tašku s dámskými věcmi. 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744