Sedm záchvatů denně. Byla jako hadrová panenka, vzpomíná otec malé dívky, která trpí vzácnou nemocí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sedm záchvatů denně. Byla jako hadrová panenka, vzpomíná otec malé dívky, která trpí vzácnou nemocí

Sedm záchvatů denně. Byla jako hadrová panenka, vzpomíná otec malé dívky, která trpí vzácnou nemocí

Pro Alenu a Luboše byla Eliška třetím dítětem. Alena podstoupila v těhotenství všechna možná vyšetření a vše bylo v pořádku, stejně jako porod. Po dvou měsících ale začala mít holčička podivné křeče. Lékaři se nejdříve domnívali, že má epilepsii, ale nakonec se ukázalo, že Eliška trpí vzácným syndromem, který byl v Česku prokázán u pouhých čtyř pacientů. Rodiče denně bojují s Eliščinou nemocí, ale také s úřady a pojišťovnou.

Alena a Luboš mají už dva syny a proto si moc přáli holčičku. Všechno se jevilo normálně, ale kolem dvou měsíců začalo mít miminko zvláštní křeče.

Rodiče navštívili neurologa, ale ultrazvuk mozku a EEG vypadaly v pořádku. „Nakonec díky videům, kde jsme měli natočené záchvaty, konstatoval lékař, že se skutečně jedná o epileptické záchvaty a dostali jsme první léky,“ svěřila Blesk.cz Alena.

Dva roky žili rodiče v přesvědčení, že dcera má epilepsii, ale všechny léky zabraly vždy pouze na chvíli. „V nejtěžším období měla Eliška i 7 velkých záchvatů denně, což způsobovalo, že z ní byla pouze hadrová panenka bez života. Dostali jsme se do Thomayerovy nemocnice na neurologii, kde se snažili lékaři najít nějaký lék, aby mohla Eliška alespoň nějak fungovat a začít se vyvíjet,“ vzpomíná na těžké začátky s nemocí tatínek Luboš.

Pokračujte ve čtení článku zde.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.