Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sedm záchvatů denně. Byla jako hadrová panenka, vzpomíná otec malé dívky, která trpí vzácnou nemocí

Sedm záchvatů denně. Byla jako hadrová panenka, vzpomíná otec malé dívky, která trpí vzácnou nemocí

Pro Alenu a Luboše byla Eliška třetím dítětem. Alena podstoupila v těhotenství všechna možná vyšetření a vše bylo v pořádku, stejně jako porod. Po dvou měsících ale začala mít holčička podivné křeče. Lékaři se nejdříve domnívali, že má epilepsii, ale nakonec se ukázalo, že Eliška trpí vzácným syndromem, který byl v Česku prokázán u pouhých čtyř pacientů. Rodiče denně bojují s Eliščinou nemocí, ale také s úřady a pojišťovnou.

Alena a Luboš mají už dva syny a proto si moc přáli holčičku. Všechno se jevilo normálně, ale kolem dvou měsíců začalo mít miminko zvláštní křeče.

Rodiče navštívili neurologa, ale ultrazvuk mozku a EEG vypadaly v pořádku. „Nakonec díky videům, kde jsme měli natočené záchvaty, konstatoval lékař, že se skutečně jedná o epileptické záchvaty a dostali jsme první léky,“ svěřila Blesk.cz Alena.

Dva roky žili rodiče v přesvědčení, že dcera má epilepsii, ale všechny léky zabraly vždy pouze na chvíli. „V nejtěžším období měla Eliška i 7 velkých záchvatů denně, což způsobovalo, že z ní byla pouze hadrová panenka bez života. Dostali jsme se do Thomayerovy nemocnice na neurologii, kde se snažili lékaři najít nějaký lék, aby mohla Eliška alespoň nějak fungovat a začít se vyvíjet,“ vzpomíná na těžké začátky s nemocí tatínek Luboš.

Pokračujte ve čtení článku zde.