Články odjinud

Sedmiletý chlapec recykluje, co se dá. Vydělal si už 10 tisíc dolarů

Sedmiletý chlapec recykluje, co se dá. Vydělal si už 10 tisíc dolarů

Sedmiletý Ryan Hickman si už několik let šetří na vysokou školu. Peníze vydělává tak, že u svých sousedů hledá recyklovatelné materiály a ty pak se svým otcem sváží do sběrného centra.

Ryan už ve třech letech pochopil, že recyklace je nejen prospěšná životnímu prostředí, ale dá se na ní i vydělat. Nejdříve poprosil rodiče, aby mohl dát k sousedům v kalifornském městě Orange County tašky, do kterých by odkládali lahve a plechovky. Oni souhlasili a Ryanova firma byla na světě.

Zaměstnanci tamního sběrného centra spočítali, že doposud zrecykloval neuvěřitelných 22 tisíc kilogramů odpadu. Během jediného roku to bylo na 200 tisíc lahví a plechovek. Vydělal si přitom neuvěřitelných 10 tisíc dolarů. Podle původního plánu si měl vydělané peníze nechat na vysokou školu, ten však v současnosti přehodnotil a touží po popelářském autě.

Mimo to daroval také více než 1500 dolarů na charitu. Na svých stránkách prodává i trička, výdělek za ně posílá do recyklačního centra. Peníze ale nejsou to jediné, co malého Ryana zajímá, nechce aby se odpadky zbytečně dostávaly do volné přírody nebo do moří a oceánů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud