Sedmiletý chlapec recykluje, co se dá. Vydělal si už 10 tisíc dolarů | info.cz

Články odjinud

Sedmiletý chlapec recykluje, co se dá. Vydělal si už 10 tisíc dolarů

Sedmiletý Ryan Hickman si už několik let šetří na vysokou školu. Peníze vydělává tak, že u svých sousedů hledá recyklovatelné materiály a ty pak se svým otcem sváží do sběrného centra.

Ryan už ve třech letech pochopil, že recyklace je nejen prospěšná životnímu prostředí, ale dá se na ní i vydělat. Nejdříve poprosil rodiče, aby mohl dát k sousedům v kalifornském městě Orange County tašky, do kterých by odkládali lahve a plechovky. Oni souhlasili a Ryanova firma byla na světě.

Zaměstnanci tamního sběrného centra spočítali, že doposud zrecykloval neuvěřitelných 22 tisíc kilogramů odpadu. Během jediného roku to bylo na 200 tisíc lahví a plechovek. Vydělal si přitom neuvěřitelných 10 tisíc dolarů. Podle původního plánu si měl vydělané peníze nechat na vysokou školu, ten však v současnosti přehodnotil a touží po popelářském autě.

Mimo to daroval také více než 1500 dolarů na charitu. Na svých stránkách prodává i trička, výdělek za ně posílá do recyklačního centra. Peníze ale nejsou to jediné, co malého Ryana zajímá, nechce aby se odpadky zbytečně dostávaly do volné přírody nebo do moří a oceánů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud