Šéf sekty zneužívající ženy měl ďábelský plán. Ze stoupence chtěl udělat mexického prezidenta | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šéf sekty zneužívající ženy měl ďábelský plán. Ze stoupence chtěl udělat mexického prezidenta

Šéf sekty zneužívající ženy měl ďábelský plán. Ze stoupence chtěl udělat mexického prezidenta

Mexickým prezidentem se mohl stát stoupenec sekty, která sexuálně zneužívala ženy. Takový plán měl alespoň podle herečky Catherine Oxenbergové lídr spolku s názvem NXIVM Keith Raniere. Pro svůj účel hodlal využít syna bývalé hlavy státu. Oxenbergová to prozradila v knize, v níž popisuje, jak se ze spárů sekty snažila vysvobodit svoji dceru.

Oxenbergová během sbírání informací o NXIVM zjistila, že Raniere, jehož v březnu zadržela mexická policie, měl značné mexické konexe. Jeho program navíc našel v zemi spoustu stoupenců. „Skupina se skládala z elity Mexico City, nejbohatších lidí z vyšší společnosti. Do programu se zapojili čtyři synové bývalých mexických prezidentů,“ popsala.

Ranierovy plány se zaměřily na Emiliana Salinasa, potomka exprezidenta Carlose Salinase, jenž vedl mexickou pobočku NXIVM. Raniere si usmyslel, že z Emiliana udělá hlavu státu. Kandidovat měl v letošních červencových volbách, jež nakonec vyhrál levicový kandidát Andrés Manuel López Obrador.

„Vím, že je to šílení, ale zdá se mi, že opravdu mohl mít tento plán na ovládnutí světa. Podle všeho posílal členky svého harému, aby sváděly řadu příslušníků policie a veřejných úředníků za účelem jejich kompromitace. Protože jsem slyšela příběhy o tom, kdo tito lidé jsou,“ prohlásila Oxenbergová v rozhovoru pro web Daily Beast.

Poté, co začala pracovat na odhalování pozadí sekty, čelila herečka známá například ze seriálu Dynastie výhružkám a obávala se o svůj život. „V říjnu jsem dostala výhružný dopis od lídra NXIVM a mexického nejvyššího státního zástupce. Obvinili mě z několika zločinů včetně podvodu a vydírání.“

Raniera dopadla mexická policie letos v březnu. Sekta , která fungovala na bázi pyramidového schématu, v němž stávající členky získávaly výhody za rekrutování nových duší, působila i v USA. Skupina mezi sebe lákala ženy pod záminkou sebezdokonalovacích cvičení, ta se ale měnila v sexuální styky s Ranierem.

Její součástí byly podobně jako v Mexiku také populární osobnosti. Americká prokuratura letos na jaře kvůli náboru nových členek obvinila například herečku známou ze seriálu Smallville Alison Mackovou. Vazby na NXIVM měla také její seriálová kolegyně Kristin Kreuková. Ta se však hájí, že před pěti lety sektu opustila a i během angažmá měla minimální kontakt s těmi, kteří se na jejím chodu podíleli.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.