Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šéf sekty zneužívající ženy měl ďábelský plán. Ze stoupence chtěl udělat mexického prezidenta

Šéf sekty zneužívající ženy měl ďábelský plán. Ze stoupence chtěl udělat mexického prezidenta

Mexickým prezidentem se mohl stát stoupenec sekty, která sexuálně zneužívala ženy. Takový plán měl alespoň podle herečky Catherine Oxenbergové lídr spolku s názvem NXIVM Keith Raniere. Pro svůj účel hodlal využít syna bývalé hlavy státu. Oxenbergová to prozradila v knize, v níž popisuje, jak se ze spárů sekty snažila vysvobodit svoji dceru.

Oxenbergová během sbírání informací o NXIVM zjistila, že Raniere, jehož v březnu zadržela mexická policie, měl značné mexické konexe. Jeho program navíc našel v zemi spoustu stoupenců. „Skupina se skládala z elity Mexico City, nejbohatších lidí z vyšší společnosti. Do programu se zapojili čtyři synové bývalých mexických prezidentů,“ popsala.

Ranierovy plány se zaměřily na Emiliana Salinasa, potomka exprezidenta Carlose Salinase, jenž vedl mexickou pobočku NXIVM. Raniere si usmyslel, že z Emiliana udělá hlavu státu. Kandidovat měl v letošních červencových volbách, jež nakonec vyhrál levicový kandidát Andrés Manuel López Obrador.

„Vím, že je to šílení, ale zdá se mi, že opravdu mohl mít tento plán na ovládnutí světa. Podle všeho posílal členky svého harému, aby sváděly řadu příslušníků policie a veřejných úředníků za účelem jejich kompromitace. Protože jsem slyšela příběhy o tom, kdo tito lidé jsou,“ prohlásila Oxenbergová v rozhovoru pro web Daily Beast.

Poté, co začala pracovat na odhalování pozadí sekty, čelila herečka známá například ze seriálu Dynastie výhružkám a obávala se o svůj život. „V říjnu jsem dostala výhružný dopis od lídra NXIVM a mexického nejvyššího státního zástupce. Obvinili mě z několika zločinů včetně podvodu a vydírání.“

Raniera dopadla mexická policie letos v březnu. Sekta , která fungovala na bázi pyramidového schématu, v němž stávající členky získávaly výhody za rekrutování nových duší, působila i v USA. Skupina mezi sebe lákala ženy pod záminkou sebezdokonalovacích cvičení, ta se ale měnila v sexuální styky s Ranierem.

Její součástí byly podobně jako v Mexiku také populární osobnosti. Americká prokuratura letos na jaře kvůli náboru nových členek obvinila například herečku známou ze seriálu Smallville Alison Mackovou. Vazby na NXIVM měla také její seriálová kolegyně Kristin Kreuková. Ta se však hájí, že před pěti lety sektu opustila a i během angažmá měla minimální kontakt s těmi, kteří se na jejím chodu podíleli.

 

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1