Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Semir by neuspěl, byl moc malý. Další přísné podmínky přijetí k německé policii

Semir by neuspěl, byl moc malý. Další přísné podmínky přijetí k německé policii

Kobra 11 by bez komisaře Semira Gerkhana nebyla takovou legendou. V reálném životě by to ale stálice slavného seriálu neměla vůbec jednoduché. K policii by jej totiž nevzali, protože nesplňuje vstupní podmínky. Nejde jen o fiktivní problém, kvůli podobným požadavkům totiž někdy neuspějí ani reální adepti, což je třeba případ jedné ženy z Dortmundu. V těchto dnech se jí průlomovým rozsudkem zastal soud. 

Dostat se v Německu k policii není jen tak. Herec tureckého původu Erdogan Atalay, který v kultovní kriminálce Kobra 11 ztvárnil komisaře Semira Gerkhana, by se tam mužem ve zbrani ve skutečnosti stát nemohl. Nepřekonatelnou překážkou by byla jeho výška. Zatímco Semir měří 160 cm, k policii mohou být podle zákonů platných ve všech spolkových zemích přijati jen muži, kteří jsou minimálně o 8 cm vyšší.

Semir Gerkhan by se kvůli své výšce policistou stát nemohl.Semir Gerkhan by se kvůli své výšce policistou stát nemohl.autor: Profimedia.cz, RTL

Potíže s nástupem ke kriminálce by měl také jeho parťák Ben Jäger, kterého si zahrál Tom Beck. Piercing nebo tetování přes německé zákony neprojdou. Hercův levý biceps ale právě jedna kérka zdobí. Pokud by měl zájem vstoupit do služby, závisel by jeho osud na individuálním posouzení komise.

Problémy by měl i jeho parťák Ben Jäger, pod sakem skrývá tetování.Problémy by měl i jeho parťák Ben Jäger, pod sakem skrývá tetování.autor: Foto pro Blesk - FTV Prima a archiv

Pro ženy pak jeden z problémů při přijímacím řízení představují silikonové prsní implantáty, jak zjistila zdravotní sestra z Dortmundu. Jedenatřicetiletá žena se v roce 2015 ucházela o přijetí do policejního sboru, kvůli silikonům ale neuspěla. Policejní lékař odůvodnil rozhodnutí tím, že implantáty představují pro potenciální ochránkyně zákona vážné riziko.

Také policistky musejí v Německu splňovat přísné normy.Také policistky musejí v Německu splňovat přísné normy.autor: Shutterstock

Žena se odvolala k soudu v Gelsenkirchenu, který jí dal v těchto dnech za pravdu. Soud si nechal zpracovat od Fakultní nemocnice v Bonnu studii, která říká, že riziko prasknutí implantátu sice skutečně existuje, není ale natolik závažné, aby uchazečku předem eliminovalo. Německá média případ bedlivě sledovala a rozsudek považují vesměs za průlomový. Do budoucna se tedy možná v řadách německé policie přece jen začnou objevovat vnadné krasavice, potetovaní strážníci nebo muži menšího vzrůstu.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1