Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Seriálové překvapení roku: Hra o trůny novou sérií neskončí. Toto se na vás chystá

Seriálové překvapení roku: Hra o trůny novou sérií neskončí. Toto se na vás chystá

Čekání je nekonečné. Sedmá řada oblíbeného seriálu Hra o trůny bude mít premiéru 16. července, a navíc je už teď jasné, že bude mít namísto deseti pouze sedm dílů. Ale! Od pátku máme důvod k radosti. Seriál totiž bude pokračovat i po odvysílání poslední – osmé – série. Potvrdila to televize HBO.

Pro diváka českého seriálu je to věc takřka neznámá, protože se k ní místní filmaři příliš neuchylují. Po osmé řadě seriálu budou následovat čtyři tzv. spin-offy, což je do češtiny těžko přeložitelný výraz pro seriál, který svými postavami či prostředím vychází ze seriálu původního. Je to tedy jakási odvozenina.

O to zajímavější, ale také tajemnější je informace, kterou včera uvedl server LadBible.com, a to že spin-offy budou hned čtyři. Není zatím jasné, jakou formu tato televizní díla budou mít, tj. zdali se bude jednat o krátkou sérii, celovečerní filmy nebo klasické čtyři série ve stylu dosavadní Hry o trůny.

720p 480p 360p 240p
Game of Thrones Season 7: Long Walk - Official Promo (HBO)

To ale stále není všechno. HBO totiž uvedla, že je stále ve hře možnost, že tyto čtyři různé spin-offy budou točit čtyři různí autoři s odlišným konceptem, nápady, postavami a tak dále. Jednalo by se doslova o revoluci, protože HBO by tak nechala ožít dílo G. R. R. Martina způsobem, který je poměrně neobvyklý. Navíc by to bylo vůbec poprvé, kdy by byly vytvořeny spin-offy k seriálu tak nebývale úspěšnému jako Hra o trůny.

Kdo by se nových sérií mohl zhostit? Čtěte pokračování článku na webu Reflex.cz.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744