Severská krimi se proměnila v realitu. Tělo bez hlavy z Kodaně patří novinářce, kterou naposledy viděli v ponorce | info.cz

Články odjinud

Severská krimi se proměnila v realitu. Tělo bez hlavy z Kodaně patří novinářce, kterou naposledy viděli v ponorce

Zohavené tělo, které bylo v úterý nalezeno na pobřeží Kodaně, patří hledané švédské novinářce Kim Wallové. Oznámila to dnes dánská policie. Ze smrti novinářky je podezřelý dánský majitel amatérsky postavené ponorky Peter Madsen, který již vyšetřovatelům přiznal, že Wallová zemřela na palubě ponorky. Madsen ale tvrdí, že se tak stalo při nehodě a že tělo následně pohřbil v moři.

 

"DNA odebraná z těla se shoduje s DNA Kim Wallové," sdělila policie na twitteru. Již v úterý policie uvedla, že od těla byly úmyslně odděleny ruce, nohy a hlava, informoval server The Local. Tělo našel na pláži na kodaňském ostrově Amager cyklista.

Novinářka byla naposledy spatřena 10. srpna, kdy nastoupila do Madsenovy ponorky, o níž psala reportáž. Amatérský konstruktér nejprve tvrdil, že Wallová sice na jeho plavidle byla, ale vystoupila z něj. Ponorka později ztroskotala, Madsen se zachránil a Wallová byla od té doby nezvěstná.

Madsen byl již dříve zatčen a nyní čelí podezření z neúmyslného zabití třicetileté reportérky. Příčina její smrti zatím není jasná.

Vyšetřovatel Jens Möller Jensen na dnešní tiskové konferenci prohlásil, že k tělu novinářky byl upevněn kus kovu, "pravděpodobně proto, aby se tělo potopilo". Vyšetřovatel také řekl, že v Madsenově ponorce se našly stopy zaschlé krve, které patřily Wallové.

Wallová studovala na pařížské Sorbonně, na Londýnské ekonomické škole (LSE) a na Kolumbijské univerzitě v New Yorku, kde získala v roce 2013 magisterský titul v oboru žurnalistiky. Psala mimo jiné pro list The New York Times, The Guardian nebo pro časopis Time.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud