Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Skandál v luxusní čtvrti Bristolu. Stromy, pod kterými parkují drahá auta, pokryly bodce proti ptákům

Skandál v luxusní čtvrti Bristolu. Stromy, pod kterými parkují drahá auta, pokryly bodce proti ptákům

Obyvatelé luxusní čtvrti britského Bristolu vzali boj s ptáky do vlastních rukou a sáhli po radikálním řešení. Větve stromů pokryli dlouhými hroty, aby na ně opeřenci nesedali. Podle tamních ekologů to ale udělali jen proto, aby jim ptačí trus neničil drahá auta. Krok proto kromě zdviženého obočí estétů vyvolává i kritiku.

Hroty, které obvykle před ptačím trusem chrání významné stavby nebo sochy, se z ničeho nic objevily na stromech, které se nacházejí v blízkosti exkluzivní části britského města Bristol. Jeden z místních ekologů serveru Independent řekl, že stromy jsou pro ptáky „doslova neobyvatelné“.

Jeden z obyvatel čtvrti se svěřil, že hroty jsou na stromech jen proto, aby ptáci místním obyvatelům neznečišťovali svým trusem luxusní auta. „Zkoušeli jsme i jiné metody. Na větve jsme například umístili makety dravců, ale nefungovalo to.“

Zastupitelka za stranu Zelených Paula O´Rourkeová uznala, že stromy se nacházejí na soukromém pozemku a majitel s nimi tedy může nakládat po svém. Dodala ovšem, že si podle ní mnozí lidé přírody zkrátka neváží.

„Někdy je prostě příliš jednoduché zapomenout na všechny výhody, které nám stromy a zeleň přinášejí. Stejně jako na přínos zvířat kolem nás,“ dodala O´Rourkeová. Slíbila, že chce záležitost řešit na městké radě.

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1