Skokanka do výšky, která měla Hitlerovi vybojovat zlato, byla muž. Byl z toho skandál | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Skokanka do výšky, která měla Hitlerovi vybojovat zlato, byla muž. Byl z toho skandál

Skokanka do výšky, která měla Hitlerovi vybojovat zlato, byla muž. Byl z toho skandál

Příběh Němce, který se proslavil ve světě sportu jako Dora Ratjenová, neskončil dobře. Rekordmanka ve skoku do výšky Ratjenová měl(a) Hitlerovi vybojovat zlato na olympiádě a dokázat nadřazenost árijské rasy. Nakonec ale skončila ve vězení a medaile musela vrátit.

Zmatky kolem pohlaví Ratjenové byly už u jejího porodu. Když se 20. listopadu 1918 v Erichshofu poblíž Brém narodila, porodní bába nejprve zavolala ke šťastnému otci:„Je to chlapeček.“ O pár minut později se však opravila s tím, že je to holčička. Dali jí jméno Dora a vychovávali ji jako dívku. V devíti měsících ji vyšetřoval doktor kvůli nějaké nemoci a otci řekl: „Nech to plavat, Heinrichu, stejně s tím nemůžeš nic dělat.“Sama Dora k tomu později uvedla, že zhruba v 11 letech si všimla, že nevypadá jako dívka. Nikdy se však svých rodičů nezeptala, proč ji vychovávali a oblékali jako dívku.

Později se stala úspěšnou sportovkyní ve skoku vysokém. Na olympiádě v Berlíně v roce 1936 skončila na čtvrtém místě, ale už tam ostatním výškařkám bylo divné, že se s nimi nesprchuje a myje se zásadně ve vaně za zamčenými dveřmi.

Více na serveru ExtraStory.cz.


 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.