Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Škola vyloučila pětiletou dívku. Hrála si s klackem ve tvaru pistole

Škola vyloučila pětiletou dívku. Hrála si s klackem ve tvaru pistole

Na jeden den vyloučila škola v americké Severní Karolíně teprve pětiletou dívku, která během hry se spolužáky předstírala, že má v ruce zbraň. Rozhodnutí nechápe sama školačka ani její matka.

Události ze Severní Karolíny si všiml i list The Washington Post. Podle něj si dívka hrála se svými dvěma kamarády jako kdykoli jindy. Její přátelé představovali krále a královnu, zatímco ona byla strážce, který brání království.

Když na zemi uviděla klacek ve tvaru pistole, popadla ho a začala předstírat, že střílí vetřelce, kteří se do království dobývají. To však neušlo pozornosti učitelky, která dívku hbitě odvedla do ředitelny. Odtud odešla s trestem jednoho dne mimo školu za „hrozbu, že bude střílet a zabije ostatní spolužáky“.

Její matka vzápětí vyvěsila fotku „zbraně“ na Facebook. Popsala, že dívka byla zmatená a nevěděla, co se děje, když si pro ni učitelka přišla. Doma o tom s dcerou mluvila. Snažila se jí vysvětlit, aby neříkala, že půjde zabíjet lidi. „To jsem neřekla,“ dostalo se jí odpovědi.

Když se režim pětileté školačky v úterý vrátil k normálu, necítila se ve škole dobře. „Má pocit, že jí všichni učitelé nenávidí. Copak se nevyrábí vodní pistole, kterými po sobě děti mohou střílet? Copak děti nehrají paintball a laser tag?“ ptá se.

Podobné incidenty končící dočasným vyloučením nejsou ve Spojených státech, kde je skutečná střelba ve školních budovách obrovským problémem, výjimečné. Například v listopadu si šestidenní trest odnesla středoškolačka z Floridy, která si chtěla ve škole nakrájet broskev dětským nožem. Před čtyřmi lety na dva dny škola v Marylandu vyloučila sedmiletého žáka, jenž si pistoli „vytvořil“ z pečiva a vykřikoval „Bang! Bang!“.