Články odjinud

Skotská klinika začala léčit závislost na kryptoměnách. Hlásí se jí zájemci z celého světa

Skotská klinika začala léčit závislost na kryptoměnách. Hlásí se jí zájemci z celého světa

Stále více investorů, kteří vložili své peníze do kryptoměn, je frustrovaných výkyvy cen této komodity. Jedna skotská nemocnice proto již na fenomén zareagovala a otevřela oddělení, které se zabývá výlučně léčbou závislosti na obchodování s kryptoměnami.

Nová doba přináší nové výzvy a jednou z nich je i závislost na obchodování s kryptoměnami. Skotská nemocnice Castle Craig proto otevřela speciální oddělení, které se bojem s tímto neduhem zabývá. 

„Potkal jsem mnoho lidí, kteří obětovali svou psychickou i fyzickou pohodu za snahu po úspěchu v oblasti kryptoměn,“ uvádí pro televizní stanici NBC News řekl pro NBC Jeremy Gardner, výkonný partner společnosti Ausum Ventures.

Konkrétních příznaků, jak se závislost projevuje, může být více. Mezi ty hlavní patří neustálé sledování pohybu cen kryptoměn, obtíže s vyrovnáváním se s cenovými šoky či situace, že kryptoměny kompletně pohltí život postiženého.

Kryptoměny zažily velmi úspěšný loňský rok. Cena bitcoinu tehdy vyrostla o stovky procent, z asi 900 dolarů na 20 tisíc. Během letoška se však tato kryptoměna pohybuje na úrovni sedmi tisíc dolarů a v posledních týdnech dále ztrácí.

Skotská klinika dokonce přišla s online testem, který odhadne míru závislosti na kryptoměnách. Ptá se například, zda investor pravidelně vkládá do kryptoměny velké peníze či zda má obchodování s kryptoměnami významný vliv na jeho vztahy či práci. 

„Obchody, které se uskutečňují 24/7, extrémně volatilní prostředí a sociální povaha kryptoměny tvoří prostředí, které není na finančních trzích jednoduché nalézt a rozhodně má sklony k závislostem,“ dodává Gardner.

Server MarketWatch informuje, že klinika již eviduje zájem lidí závislých na kryptoměnách z celého světa.

Čím se řídit při investicích do kryptoměn? Hlavním pramenem má být takzvaný white paper. Nejen o něm se dočtete zde>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud