Skotská klinika začala léčit závislost na kryptoměnách. Hlásí se jí zájemci z celého světa | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Skotská klinika začala léčit závislost na kryptoměnách. Hlásí se jí zájemci z celého světa

Skotská klinika začala léčit závislost na kryptoměnách. Hlásí se jí zájemci z celého světa

Stále více investorů, kteří vložili své peníze do kryptoměn, je frustrovaných výkyvy cen této komodity. Jedna skotská nemocnice proto již na fenomén zareagovala a otevřela oddělení, které se zabývá výlučně léčbou závislosti na obchodování s kryptoměnami.

Nová doba přináší nové výzvy a jednou z nich je i závislost na obchodování s kryptoměnami. Skotská nemocnice Castle Craig proto otevřela speciální oddělení, které se bojem s tímto neduhem zabývá. 

„Potkal jsem mnoho lidí, kteří obětovali svou psychickou i fyzickou pohodu za snahu po úspěchu v oblasti kryptoměn,“ uvádí pro televizní stanici NBC News řekl pro NBC Jeremy Gardner, výkonný partner společnosti Ausum Ventures.

Konkrétních příznaků, jak se závislost projevuje, může být více. Mezi ty hlavní patří neustálé sledování pohybu cen kryptoměn, obtíže s vyrovnáváním se s cenovými šoky či situace, že kryptoměny kompletně pohltí život postiženého.

Kryptoměny zažily velmi úspěšný loňský rok. Cena bitcoinu tehdy vyrostla o stovky procent, z asi 900 dolarů na 20 tisíc. Během letoška se však tato kryptoměna pohybuje na úrovni sedmi tisíc dolarů a v posledních týdnech dále ztrácí.

Skotská klinika dokonce přišla s online testem, který odhadne míru závislosti na kryptoměnách. Ptá se například, zda investor pravidelně vkládá do kryptoměny velké peníze či zda má obchodování s kryptoměnami významný vliv na jeho vztahy či práci. 

„Obchody, které se uskutečňují 24/7, extrémně volatilní prostředí a sociální povaha kryptoměny tvoří prostředí, které není na finančních trzích jednoduché nalézt a rozhodně má sklony k závislostem,“ dodává Gardner.

Server MarketWatch informuje, že klinika již eviduje zájem lidí závislých na kryptoměnách z celého světa.

Čím se řídit při investicích do kryptoměn? Hlavním pramenem má být takzvaný white paper. Nejen o něm se dočtete zde>>>

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.