Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sleva za slušné chování. V Itálii se rozhodli vyzrát na zlobivé děti v restauraci

Sleva za slušné chování. V Itálii se rozhodli vyzrát na zlobivé děti v restauraci

Znají to i čeští restauratéři – do podniku přijde rodina s dětmi, které nevydrží v klidu sedět na svém místě a pobíhají mezi stoly, čímž znesnadňují práci číšníkům a ruší ostatní hosty. Majiteli vinárny v italské Padově došla se zlobivými dětmi trpělivost. Opatření, které zavedl ve svém podniku, docení zejména rodiče malých zákazníků.

Zhruba třetina rodičů dle majitele vinárny Antonia Ferrariho nezvládá své děti usměrnit. Ty pak pobíhají po restauraci, ruší ostatní hosty a vytváří potencionálně nebezpečné situace, protože číšníci se jim musí vyhýbat a hrozí, že dojde k nějaké kolizi.

Ferrari se proto rozhodl motivovat rodiče, aby své děti zabavili a udrželi je na svých místech. Když se jim to podaří, dostanou při placení pětiprocentní slevu. Ferrari zkusil poprvé nabídku uplatnit na jedenáctičlenné skupině, v níž bylo pět malých dětí. Pokus dopadl úspěšně, spokojení dospělí při placení nechali podniku ještě třicet euro jako dýško. 

Od té doby od něj za dobré chování dostaly slevu další dvě rodiny, u některých rodičů však tvrdě narazil. Sám ještě děti nemá, nicméně připouští, že být rodičem je dnes těžké. „Ale jsem zodpovědný za to, co se v mém podniku děje,“ vzkazuje těm, kteří jeho nápad kritizují.

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1