Smutný osud psího hrdiny. V troskách po zemětřesení zachraňoval životy, teď ho někdo otrávil | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Smutný osud psího hrdiny. V troskách po zemětřesení zachraňoval životy, teď ho někdo otrávil

Smutný osud psího hrdiny. V troskách po zemětřesení zachraňoval životy, teď ho někdo otrávil

Německý ovčák Kaos byl považovaný za psího hrdinu. V roce 2016 po masivním zemětřesení v italském Amatrice neúnavně prohledával sutiny a našel přeživší. Teď jeho majitel na facebooku zveřejnil smutnou zprávu: Kaos je po smrti, někdo ho otrávil.

Fabiano Ettore o případu poprvé informoval v sobotu. Na sociální síti uvedl, že Kaose od minulé noci nemůže najít, a prosil ty, kdo jeho psa viděli, o pomoc.

Trvalo to sotva hodinu a věci nabraly chmurný vývoj. Ettore zveřejnil snímek svého mrtvého zvířecího společníka a později dodal srdceryvná poslední slova: „Pokračuj tam nahoře ve své práci. Hledej ty, kdo se ztratili, a zachraňuj životy. Pracoval jsi dnem i nocí. Byl jsi věrný přítel. Sdíleli jsme všechno. Utíkej, můj příteli, utíkej a nezastavuj se.“

Ettore informoval o tom, že jeho psa někdo otrávil. Našel ho na zahradě vlastního domu. „Nemůžu tak hrozný čin pochopit,“ cituje britský Guardian jeho slova.

Případ vzbudil velkou odezvu na sociálních sítích a vyvolal vlnu rozhořčení. Aktivisté kvůli němu volají po přísnějších trestech za násilí na zvířatech. „Kaos zachraňoval lidi. Teď ho lidé otrávili,“ konstatuje Rinaldo Sidoli z italské neziskovky Animalisti Italiani a připomíná události roku 2016.

Fabiano a Kaos byli mezi prvními, kdo tehdy v horském Amatrice začali po devastujícím zemětřesení pomáhat s hledáním přeživších. Německý ovčák tehdy v troskách dokázal najít živé lidi a společně se svým pánem na místě tragédie pomáhali během několik týdnů trvajících operací.

Srpnové otřesy v centrální Itálii nepřežilo před dvěma roky na 300 lidí, z toho 230 v samotném Amatrice.

Komunální volby se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Aktuální informace a zpravodajství o volbách do Senátu naleznete zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.