Sněhurka je passé? Disney by měl vytvořit princeznu imigrantku nebo transgender, zní v USA | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sněhurka je passé? Disney by měl vytvořit princeznu imigrantku nebo transgender, zní v USA

Sněhurka je passé? Disney by měl vytvořit princeznu imigrantku nebo transgender, zní v USA

Hollywoodské studio Walta Disneyho by konečně mělo přijít s princeznou, která podstoupila potrat. S takto originální myšlenkou vystoupila jedna z poboček pensylvánské ženské kliniky Planned Parenthood Keystone, která tím na svých sociálních sítích vyvolala bouřlivou diskusi. 

Původně do party disneyovských princezniček patřila Sněhurka a Popelka, postupem se přidala i třetí do party Růženka, indiánská princezna Pocahontas či princezna Orientu Jasmína. Ženská klinika Planned Parenthood Keystone nicméně nyní přišla s návrhem, aby se variabilita princezen rozšířila nečekaným směrem.

Potřebujeme princeznu, která podstoupila potrat. Princeznu, která je členkou odborů, která je imigrantka bez dokumentů a princeznu s trans-genderovým pohlavím, uvedla klinika na svém Twitteru. Nebylo přitom úplně zřejmé, zda navrhují princeznu pro každou kategorii, nebo jen jednu princeznu se všemi zmíněnými atributy.

Tweet sice vydržel online pouhé dvě hodiny, ale než byl smazán, dokázal vyvolat bouřlivou reakci. „Jsem tak ráda, že klinika svůj nechutný tweet smazala. Opravdu si nemyslím, že princezna, která musela podstoupit potrat, je pro mladé dívky vhodná postava,“ uvedla jedna z diskutujících, jejíž pohled korespondoval s většinovým názorem.

 

Kontroverzní tweet kliniky Planned Parenthood KeystoneKontroverzní tweet kliniky Planned Parenthood Keystoneautor: Twitter

„Jen jsme se snažili zapojit do konverzace o tom, jaké typy princezen chtějí lidé vidět,“ reagovala na kritiku ředitelka kliniky Melissa Reedová, která rovněž potvrdila pravost tweetu a vyvrátila možnost, že se jednalo o hackerský útok.

Reedová dodala, že společnost se často snaží využívat popkulturní symboly k tomu, aby vzdělávala veřejnost a iniciovala diskusi o otázkách sexuální výchovy a reprodukce.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.