Špičkové funkce z iPhonu X za lidovou cenu? Apple na vás myslí, chystá iPhone SE 2 | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Špičkové funkce z iPhonu X za lidovou cenu? Apple na vás myslí, chystá iPhone SE 2

Špičkové funkce z iPhonu X za lidovou cenu? Apple na vás myslí, chystá iPhone SE 2

Nestává se často, aby výrobce mobilní techniky prodával smartphone s vpodstatě nezměněným designem šestý rok za sebou. Applu se to však povedlo. Když v roce 2012 představoval iPhone 5, asi jen málokdo si dokázal představit, že s námi tento model vydrží až do současnosti. V průběhu let prošel původní iPhone páté generace řadou změn. Teď se bude psát další kapitola.

Rok po svém nástupu se představil iPhone 5s, který „domácí“ tlačítko nahradil čtečkou otisků prstů. O tři roky později pak Apple k nestárnoucímu designu sáhl potřetí, když na trh uvedl svůj cenově dostupný iPhone SE. Známé tělo tehdy osadil hardwarem z iPhonu 6s a stvořil tak smartphone, který za poměrně přijatelnou cenu nabídl oslnivý výkon tehdejší vlajkové lodě značky.

iPhone SE ovšem není volbou jen pro uživatele, kteří mají hlouběji do kapsy. Své příznivce si získával také kompaktními rozměry, na které v době až šestipalcových obrů nedá spousta lidí dopustit.

A právě cena a na dnešní poměry až miniaturní rozměry jsou hlavním důvodem, proč Apple v současnosti připravuje novou verzi iPhonu SE. Ta by se na trhu měla objevit v průběhu tohoto roku. Ač prvotní informace a úniky informací z dodavatelského řetězce Applu naznačovaly, že se změny odehrají pouze v hardwarové části a vzhled se tak opět nijak nezmění, poslední zprávy ukazují, že iPhone SE 2 projde výraznou proměnou. 

Například zadní strana přístroje už nebude vyrobena z hliníku. Nahradí ji sklo, jímž jsou v současné době osazeny i další iPhony v prodeji. Hlavním důvodem změny materiálu na je podpora bezdrátového nabíjení, které přes hliníkový kryt není možné.

Další výrazná změna pak potěší zejména ty, kteří doteď pokukovali spíše po iPhonu X. Také iPhone SE 2 by měl totiž dostat displej roztažený na téměř celou přední stranu zařízení. Obrazovka se tak ze čtyřech palců rozroste až k pěti palcům.

Tyto spekulace nedávno nepřímo potvrdil čínský výrobce mobilního příslušenství Olixar, který už začal přijímat předobjednávky na ochranná skla k iPhonu SE 2. Ta jsou přitom vyrobena s výstupkem, který je známý právě z iPhonu X, kde tvoří charakteristický prvek. Olixar si je svými zdroji tak jistý, že podle svých slov začne brzy vyrábět pro zatím nepředstavený model také silikonové obaly.

Stejně jako vlajková loď z dílny kalifornského výrobce se i model z druhého konce nabídky bude muset rozloučit s Touch ID. Čtečku otisků prstů nahradí funkce skenování obličeje Face ID. Apple chtěl novinku původně představit v průběhu června. Vzhledem k tomu, že výroba nového modelu ještě ani nezačala, vypadá to, že firma přesune premiéru na září, kdy světu představí celou novou paletu svých smartphonů.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.