Vánoční trhy 2018: Praha, Brno a další města | info.cz

Články odjinud

Staromák není všechno. 5 českých vánočních trhů, které byste si neměli nechat ujít

Nezaměnitelná vůně svařeného vína a pečených kaštanů vás přiláká v každém větším městě. Připravili jsme pro vás seznam míst, kam byste měli určitě zamířit, pokud milujete předvánoční atmosféru. 

Brno

Moravská metropole zorganizovala trhy hned na dvou místech. Ústředním místem bude náměstí Svobody. Návštěvníci, kteří spíše než po kultuře touží po občerstvení, by měli zamířit na Dominikánské náměstí. Pokud se do Brna vypravíte, nezapomeňte ochutnat hit posledních let - Turbomošt, který v posledních letech válcuje klasický svařák. 

Český Krumlov

Český Krumlov je pohádkové místo po celý rok, o to více ale před Vánoci. Nabídne nejen vůni svařáku a punče, ale také živý betlém nebo řemeslný jarmark. Štědrý den pak bude ve znamení „medvědích Vánoc“. Už od brzkých ranních hodin budou moci všichni přinést jedlé dárky pro místní medvědy, a to přímo do jejich výběhu. 

Křivoklát

Předvánoční atmosféru si určitě užijete i na jednom z nejznámějších českých hradů. Křivoklát bude hostit adventní trhy dva poslední víkendy před Vánoci, kromě svařáku a sladkých dobrot ale návštěvníky potěší i bohatý hudební a divadelní program. 

Praha - náměstí Míru

Adventní trh na náměstí Míru není sice největší v Praze, ale v posledních letech proslul spíše svojí klidnou atmosférou. Stejně jako na ostatních pražských trzích si letos budou moci zájemci o svařák nebo punč vybrat, jestli si ho chtějí odnést v keramickém hrnečku nebo vratném plastovém kelímku. 

Vánoční trhy ve Vídni se konají už 170 let. Co návštěvníkům nabízejí? Čtěte zde>>>

Vánoce 2018

Vánoce jsou možná jediným svátkem v roce, kdy většina Čechů dodržuje stejné tradice. Zároveň jsou obdobím, kdy se rodiny schází a vyráží na výlety na vánoční trhy po Česku i do zahraničí. A jak slaví narození Ježíše Krista v jiných kulturách? V našem vánočním speciálu najdete kromě zapomenutých tradic také rady na nákup kapra i tipy, do kdy objednat dárky, aby stihly udělat radost pod stromečkem.  

Vánoční zvyky Vánoce v historii Vánoční trhy v Česku Vánoční trhy v zahraničí Počasí na Vánoce Do kdy objednat dárky Jak vybrat ideálního kapra Kam se stromečkem Vánoce u muslimů Vánoce u Romů Vánoce u moře Vánoční tradice ve světě Hlášky z vánočních filmů

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud