Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Stephen Hawking oslavil 75. narozeniny. 10 trefných výroků geniálního vědce

Stephen Hawking oslavil 75. narozeniny. 10 trefných výroků geniálního vědce

V hlavě Stephena Hawkinga se nerodí jen nové vědecké teorie, ale také výstižné popisy okolního světa. Britský fyzik si díky svému místy až trochu drsnému suchému smyslu pro humor a břitkému jazyku získal značnou popularitu. Připomeňte si při příležitosti jeho 75. narozenin některé jeho výroky.

1. Jsme pouze moderní plemeno opic na malé planetě s velmi průměrnou hvězdou. Ale máme příležitost, abychom pochopili vesmír. To z nás dělá něco jedinečného.

2. Tiší lidé mají ty nejhlasitější myšlenky.

3. Pokud vláda tají existenci mimozemšťanů, odvádí lepší práci než v jakémkoliv jiném odvětví své činnosti.

4. Ačkoliv se nemohu pohybovat a k tomu, abych mohl mluvit, mi pomáhá počítač, ve své mysli jsem zcela svobodný.

5. Pokud existuje cestování v čase, tak kde jsou všichni ti turisté z budoucnosti?

6. Nebojím se smrti, ale nikterak na to nespěchám.

7. Pokud by nás někdy navštívili mimozemšťané, myslím si, že to bude mít podobný průběh, jako když připlul Kryštof Kolumbus do Ameriky, což nebylo úplně šťastné pro její původní obyvatele.

8. Měli bychom se na sebe pozorně podívat, abychom si uvědomili, jak snadno se inteligentní život může vyvinout v něco, co si nepřejeme potkat.

9. Teorie deseti dimenzí zní možná zajímavě, ale může to být pořádný problém, pokud zapomenete, kde jste zaparkovali auto.

10. Mám rád fyziku, ale miluju kreslené seriály.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1