Střelec ve Vegas ji prohnal kulku hlavou. Mladá žena zázračně přežila, její pokroky udivují lékaře

Info.cz, IvM

16. 10. 2017 • 21:12

Sedmadvacetiletá Tina Frostová bojovala o svůj život více než dva týdny, dnes už ale její rodina věří, že má jejich Tina to nejhorší za sebou. Do nemocnice se dostala poté, co ji jako jednu z mnoha lidí postřelil Stephen Paddock v Las Vegas. 

Tina Frostová z Marylandu si chtěla stejně jako tisíce jiných lidí jen užít festival v Las Vegas, v tom jí ale zabránil Stephen Paddock, který střelbou z 32. patra zabil 58 lidí a více než 500 jich zranil. Tina patřila k něm šťastnějším, a to přesto, že ji projektil proletěl hlavou.

Její zranění bylo natolik vážné, že ji lékaři museli odebrat pravé oko, ve kterém jí uvízla střela. Projektil ale navíc prošel čelní kostí a Tinu tak ohrožoval otok mozku. Lékaři jí dokonce museli připojit na ventilátor, protože nebyla schopná sama dýchat a nakonec ji uvedli do umělého spánku.

„Během několika příštích dnů budeme sledovat, jak reaguje na stimulaci, ale do té doby nebudeme vědět, o jak vážné poškození mozku se jedná,“ cituje Washington Post Tininu matku. Šance na úplné uzdravení byly podle lékařů velmi malé.

Vojenští chirurgové, ke kterým se dostala nemalá část obětí z Las Vegas, dokonce mluvili o tom, že s podobnými zraněními se setkávají hlavně ve válečných zónách. „Někteří lidé se z takového zážitku nemusí zotavit nikdy,“ řekl CNN neurochirurg z lasvegaské nemocnice Keith Blum, který měl na starosti i Tinu.

Tina se ale nevzdala a každým dnem reagovala lépe a lépe. Když několik dní po útoku otevřela levé oko, lékaři konstatovali, že její sítnice vypadá normálně a dokonce ji začali odpojovat od přístrojů. Od té doby její rodina na internetu sdílí každý dílčí úspěch, který má Tina za sebou.

„Její játra a ledviny začaly znovu pracovat,“ objevilo se na stránce GoFundMe 7. října. O čtyři dny později se zase objevila zpráva, že Tina je schopná na pokyn zdravotní sestry stisknout obě ruce a pohybovat prsty.

Za dalších několik dní ale přichystala rodině překvapení samotná Tina. S pomocí sester totiž ušla celkem šest kroků od postele k židli a zpět. Lékaři nyní uvažují o tom, že Tinu převezou do jiné nemocnice, kde by podstoupila dlouhodobější terapii. Podle neurochirurga Bluma je zázrak, že takové zranění přežila. „Nikdy nevíte, jak daleko může člověk dojít,“ svěřil se novinářům. 

SDÍLET