Superhdinové vládnou světu filmu: 15 akčních trháků, které do roku 2020 zamíří do kin | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Superhdinové vládnou světu filmu: 15 akčních trháků, které do roku 2020 zamíří do kin

Superhdinové vládnou světu filmu: 15 akčních trháků, které do roku 2020 zamíří do kin

Svět je naprosto posedlý superhrdiny. Alespoň tedy v představách a plánech amerických filmových studií, která se do začátku roku 2020 chystají uvést na plátna kin více než deset akčních velkofilmů. Utvrzuje je v tom i poslední kasovní trhák studia Marvel Avengers: Infinity War, který se během dvou týdnů od uvedení do kin blíží k zisku miliardy dolarů (přes 21 miliard Kč).

Tohoto trendu jsou si velmi dobře vědomi producenti, takže se diváci mohou těšit na dlouhou a vzrušující řadu filmů mířících během následujících necelých dvou let do kin. Zpravodajský server News.com.au připravil jejich přehled:

DEADPOOL 2

(v kinech v ČR a SR od 17. května 2018)

Ryan Reynolds se vrací v roli hrdiny od Marvelu Deadpoola, i když v jeho podání má slovo „hrdina“ poněkud posunutý význam. Je to pochopitelně pokračování kasovního trháku z roku 2016 a Wade Wilson, jak zní jeho civilní jméno, v něm bude bojovat mimo jiné s cestovatelem v čase a shromáždí tým mutantů, kterým ve variaci na X-Men říká X-Force.

ANT-MAN A WASP

(v kinech v ČR a SR od 5. července 2018)

Paul Rudd se vrací jako Scott Rudd alias Ant-Man - Mravenčí muž - do světa v té podobě, jakou získal po událostech, jež vylíčil snímek Captain America: Občanská válka. Okolnosti Rudda přimějí znovu obléct zmenšovací oblek a po boku Wasp se vydat na misi s cílem odhalit tajemství z minulosti.

VENOM

(v kinech v ČR a SR od 4. října 2018)

Další z předpokládaných kasovních trháků studia Marvel představí v hlavní roli na Oscara nominovaného Toma Hardyho. Jde o vedlejší linii vycházející ze Spider-Mana, ovšem zápletka je přísně střeženým tajemstvím.

AQUAMAN

(v kinech v ČR a SR od 20. prosince 2018)

Po svém debutu v Lize spravedlnosti dostal Arthur Curry, kterého hraje Jason Momoa, vlastní příběh. Ten vylíčí Aquamana od drsného dětství do doby, kdy se stal králem Atlantidy.

HELLBOY

(v kinech v ČR od 24. ledna 2019)

Hellboy není pokračováním, ale reboot, tedy nová verze původních filmů uvedených do kin od roku 2004. Nadpřirozený superhrdina se v něm vypořádá se středověkými čaroději dychtícími zničit planetu.

GLASS

(v kinech v ČR a SR od 17. ledna 2019)

Netrpělivě očekávané pokračování filmů Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016) svede na stejné plátno Bruce Willise a Samuela L. Jacksona. Willis hraje člena ochranky s nadlidskou silou a Jackson hromadného vraha.

X-MEN: DARK PHOENIX

(v kinech v ČR a SR od 14. února 2019)

Na tenhle film fanoušci s napětím čekají, protože bude začátkem nové trilogie a 12. snímkem ze série X-Men. Objeví se v něm mimo jiné James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrenceová a Sophie Turnerová. 

CAPTAIN MARVEL

(v kinech v ČR a SR od 7. března 2019)

První z filmů Marvelu, který se soustředí na superhrdinku. Brie Larsonová získala roli Carol Danversové alias kapitánky Marvel, která se stane jedním z nejmocnějších hrdinů světa, když se svět zaplete do galaktické války dvou mimozemských ras.

SHAZAM!

(v kinech v ČR a SR od 4. dubna 2019)

Film založený na komiksové postavě stejného jména sleduje dospívajícího chlapce Billyho Batsona, kterého hraje Asher Angel. Ten se dokáže proměnit v dospělého superhrdinu, když vysloví kouzelné slovo.

AVENGERS: pokračování INFINITY WAR (dosud nemá název)

(v kinech v ČR od 2. května 2019)

Čtvrtý film z řady Avengers, který se původně měl jmenovat Avengers: Infinity War část II. Natáčel se hned po první Infinity War a jeho děj je přísně střeženým tajemstvím.

NOVÍ MUTANTI

(v kinech v ČR a SR od 1. srpna 2019)

Variace na superhrdinské filmy v duchu hororu. Děj se točí kolem skupiny mutantů zadržovaných v tajném zařízení. V hlavních rolích se objeví Anya Taylor-Joyová, Maisie Williamsová a Charlie Heaton.

THE CROW (REBORN)

(v kinech v ČR a SR od 10. října 2019)

Vznik tohoto filmu se protahuje už deset let, ale teď už by se opravdu, opravdu, opravdu mělo začít natáčet. V hlavní roli Erika Dravena, kterého poté, co je zavražděn, oživí mytická vrána, se objeví Jason Momoa.

WONDER WOMAN 2

(v kinech v ČR a SR od 31. října 2019)

Prvním filmem o Wonder Woman uvedeným do kin v loňském roce narazilo studio Warner Bros na zlatou žílu. Nyní běží předprodukční práce na pokračování, v němž se opět v hlavní roli objeví Gal Gadotová. O zápletce toho není mnoho známo, ale Wonder Woman se postaví zloduchovi přezdívanému Cheetah - Gepard.

SPIDER-MAN: pokračování HOMECOMING (zatím nemá název)

2019

O tomto pokračování zatím není mnoho informací. Ví se jen, že režírovat bude opět Jon Watts a že film se má natáčet po dokončení pokračování Infinity War někdy během letošního roku.

STRÁŽCI GALAXIE VOL. 3

2020

Sám autor a režisér James Gunn nedávno fanouškům potvrdil, že vznikne třetí pokračování Strážců galaxie. Zatím nepadla žádná rozhodnutí, ale očekává se návrat Chrise Pratta a celého týmu. Dějově bude snímek zasazen do světa po skončení pokračování Infinity War.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.