Články odjinud

Superhdinové vládnou světu filmu: 15 akčních trháků, které do roku 2020 zamíří do kin

Superhdinové vládnou světu filmu: 15 akčních trháků, které do roku 2020 zamíří do kin

Svět je naprosto posedlý superhrdiny. Alespoň tedy v představách a plánech amerických filmových studií, která se do začátku roku 2020 chystají uvést na plátna kin více než deset akčních velkofilmů. Utvrzuje je v tom i poslední kasovní trhák studia Marvel Avengers: Infinity War, který se během dvou týdnů od uvedení do kin blíží k zisku miliardy dolarů (přes 21 miliard Kč).

Tohoto trendu jsou si velmi dobře vědomi producenti, takže se diváci mohou těšit na dlouhou a vzrušující řadu filmů mířících během následujících necelých dvou let do kin. Zpravodajský server News.com.au připravil jejich přehled:

DEADPOOL 2

(v kinech v ČR a SR od 17. května 2018)

Ryan Reynolds se vrací v roli hrdiny od Marvelu Deadpoola, i když v jeho podání má slovo „hrdina“ poněkud posunutý význam. Je to pochopitelně pokračování kasovního trháku z roku 2016 a Wade Wilson, jak zní jeho civilní jméno, v něm bude bojovat mimo jiné s cestovatelem v čase a shromáždí tým mutantů, kterým ve variaci na X-Men říká X-Force.

ANT-MAN A WASP

(v kinech v ČR a SR od 5. července 2018)

Paul Rudd se vrací jako Scott Rudd alias Ant-Man - Mravenčí muž - do světa v té podobě, jakou získal po událostech, jež vylíčil snímek Captain America: Občanská válka. Okolnosti Rudda přimějí znovu obléct zmenšovací oblek a po boku Wasp se vydat na misi s cílem odhalit tajemství z minulosti.

VENOM

(v kinech v ČR a SR od 4. října 2018)

Další z předpokládaných kasovních trháků studia Marvel představí v hlavní roli na Oscara nominovaného Toma Hardyho. Jde o vedlejší linii vycházející ze Spider-Mana, ovšem zápletka je přísně střeženým tajemstvím.

AQUAMAN

(v kinech v ČR a SR od 20. prosince 2018)

Po svém debutu v Lize spravedlnosti dostal Arthur Curry, kterého hraje Jason Momoa, vlastní příběh. Ten vylíčí Aquamana od drsného dětství do doby, kdy se stal králem Atlantidy.

HELLBOY

(v kinech v ČR od 24. ledna 2019)

Hellboy není pokračováním, ale reboot, tedy nová verze původních filmů uvedených do kin od roku 2004. Nadpřirozený superhrdina se v něm vypořádá se středověkými čaroději dychtícími zničit planetu.

GLASS

(v kinech v ČR a SR od 17. ledna 2019)

Netrpělivě očekávané pokračování filmů Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016) svede na stejné plátno Bruce Willise a Samuela L. Jacksona. Willis hraje člena ochranky s nadlidskou silou a Jackson hromadného vraha.

X-MEN: DARK PHOENIX

(v kinech v ČR a SR od 14. února 2019)

Na tenhle film fanoušci s napětím čekají, protože bude začátkem nové trilogie a 12. snímkem ze série X-Men. Objeví se v něm mimo jiné James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrenceová a Sophie Turnerová. 

CAPTAIN MARVEL

(v kinech v ČR a SR od 7. března 2019)

První z filmů Marvelu, který se soustředí na superhrdinku. Brie Larsonová získala roli Carol Danversové alias kapitánky Marvel, která se stane jedním z nejmocnějších hrdinů světa, když se svět zaplete do galaktické války dvou mimozemských ras.

SHAZAM!

(v kinech v ČR a SR od 4. dubna 2019)

Film založený na komiksové postavě stejného jména sleduje dospívajícího chlapce Billyho Batsona, kterého hraje Asher Angel. Ten se dokáže proměnit v dospělého superhrdinu, když vysloví kouzelné slovo.

AVENGERS: pokračování INFINITY WAR (dosud nemá název)

(v kinech v ČR od 2. května 2019)

Čtvrtý film z řady Avengers, který se původně měl jmenovat Avengers: Infinity War část II. Natáčel se hned po první Infinity War a jeho děj je přísně střeženým tajemstvím.

NOVÍ MUTANTI

(v kinech v ČR a SR od 1. srpna 2019)

Variace na superhrdinské filmy v duchu hororu. Děj se točí kolem skupiny mutantů zadržovaných v tajném zařízení. V hlavních rolích se objeví Anya Taylor-Joyová, Maisie Williamsová a Charlie Heaton.

THE CROW (REBORN)

(v kinech v ČR a SR od 10. října 2019)

Vznik tohoto filmu se protahuje už deset let, ale teď už by se opravdu, opravdu, opravdu mělo začít natáčet. V hlavní roli Erika Dravena, kterého poté, co je zavražděn, oživí mytická vrána, se objeví Jason Momoa.

WONDER WOMAN 2

(v kinech v ČR a SR od 31. října 2019)

Prvním filmem o Wonder Woman uvedeným do kin v loňském roce narazilo studio Warner Bros na zlatou žílu. Nyní běží předprodukční práce na pokračování, v němž se opět v hlavní roli objeví Gal Gadotová. O zápletce toho není mnoho známo, ale Wonder Woman se postaví zloduchovi přezdívanému Cheetah - Gepard.

SPIDER-MAN: pokračování HOMECOMING (zatím nemá název)

2019

O tomto pokračování zatím není mnoho informací. Ví se jen, že režírovat bude opět Jon Watts a že film se má natáčet po dokončení pokračování Infinity War někdy během letošního roku.

STRÁŽCI GALAXIE VOL. 3

2020

Sám autor a režisér James Gunn nedávno fanouškům potvrdil, že vznikne třetí pokračování Strážců galaxie. Zatím nepadla žádná rozhodnutí, ale očekává se návrat Chrise Pratta a celého týmu. Dějově bude snímek zasazen do světa po skončení pokračování Infinity War.

 

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS

Mobilní svět zaplavuje čím dál víc aplikací, které bojují o pozornost náročných uživatelů. Podívejte se na seznam těch nejlepších, které si můžete stáhnou ať už máte Android nebo iOS. 

Lastpass password manager

Unikátní heslo po nás chce nejen email a platební karta, ale i kdejaká aplikace. Ti, které neustálé zadávání obtěžuje, ale nemusejí zoufat. Stačí si stáhnout správce hesel, který si je bude pamatovat za ně.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Gallery Doctor - Photo Cleaner

Jestliže patříte mezi ty, kteří spoušť fotoaparátu zmáčknete hned několikrát za sebou, ale už nikdy se nedonutíte fotogalerii promazat, je Gallery Doctor přímo pro vás. Podle vašeho nastavení bude automaticky mazat například rozmazané, tmavé, nudné nebo téměř identické fotky.

Pro iOS můžete stáhnout zde

TickTick

Pokud vám vyhovuje "úkolníček", měli byste zkusit Tick Tick. Pomůže vám úkoly roztřídit nebo sdílet, navíc si můžete obsah synchronizovat přes cloud a integrovat ho do svého kalendáře.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zdeLink

Alarmy - Sleep if u can

Těm, kdo jsou schopní zamáčkou tři budíky po sobě a klidně spát dalších několik hodin, může pomoct aplikace Alarmy. Po zazvonění totiž budou muset vykonat několik úkolů, které je zaručeně dostanou z postele.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

WifiMapper

Jestliže nedisponujete velkorysým datovým tarifem a neustále pokukujete po Wi-Fi, může vám WifiMapper a jeho uživatelé, kteří zaregistrují každý hotspot, ke kterému se připojí, ušetřit práci. 

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Pocket Casts

Aplikace k poslechu audio nahrávek nebo ke sledování videí, kterou si můžete upravit k obrazu svému. Automaticky vám stáhne nejnovější díly vaše oblíbeného seriálu například těsně před tím, než vstanete. Případně vám smaže to, co už jste slyšeli nebo viděli.

Pro Android můžete stáhnout zde

iTranslate Converse

Asi nikdo na světe nezná všechny jazyky a pokud si chcete popovídat i tam, kde si se základními světovými jazyky nevystačíte, budete potřebovat pomocníka. A právě iTranslate Converse vám s překladem v reálném čase pomůže.

Pro iOS můžete stáhnout zdeLink

Adobe Photoshop Lightroom CC

Rádi byste upravili fotky z telefonu na profesionálnější úrovni? Pak určitě využijete zjednodušenou verzi klasického a notoricky známého Photoshopu. Pokud si nevystačíte ze základními funkcemi, které jsou zdarma, můžete si další přikoupit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Greenify

Aplikace, které během dne používáte, mohou váš telefon zbytečně vybíjet. Aplikace Greenify vám je ale zbytečně vypínat nebude, uvede je totiž do „hibernace“, tak nebudou zbytečně aktivní, ale na druhou stranu budou okamžitě k dispozici kdykoli si vzpomenete.

Pro Android můžete stáhnout zde

Songkick Concerts

Díky Songkick už žádnému milovníku hudby neutečou koncerty jeho oblíbených kapel. Aplikace se totiž dokáže inspirovat vaším účtem na Google Play nebo Spotify a upozorní vás na koncerty, které odpovídají vašemu vkusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link


Nejlepší aplikace roku 2017

Super Mario Run

Kultovní hra Super Mario se konečně objevila i na obrazovkách chytrých telefonů a na úspěch nemusela dlouho čekat. Hru s legendárním instalatérem si nejdříve užívali majitelé iOS, v březnu už byla dostupná i pro systém Android.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Microsoft To-Do

Hromadí se vám úkoly a papírky, které vám je mají připomínat, se záhadně ztrácejí? Tato aplikace vám pomůže, je uživatelsky jednoduchá a navíc dokáže komunikovat s různými platformami, takže už na nic nezapomenete.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

A Normal Lost Phone

Téměř každý už někdy ztratil svůj telefon, teď si ale představte opačnou situaci, najdete nezabezpečený telefon a pokusíte se o jeho majiteli zjistit co nejvíce informací. Tato zvláštní hra, která pověří vaše logické myšlení, je k dispozici jak pro iOS tak pro Android.

Pro Android zde

3477590:article:true:true:true

The Great Courses Plus

Máte před sebou dlouhou cestu vlakem a nevíte čím zabijete čas? Možná využijete zajímavou aplikaci The Great Courses Plus, která vám nabídne zajímavé přednášky předních univerzitních profesorů. Můžete se dozvědět něco o vesmíru přímo od Neila deGrasse Tysona nebo zdokonalit své fotografické dovednosti díky přednášce fotografa National Geographic.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Wemogee

Společnost Samsung dokázala využít popularitu emotikonů a přetransformovala ji do velmi užitečné aplikace Wemogee. Díky této aplikaci může její uživatel komunikovat zcela beze slov, jen za pomoci symbolů. Pro někoho zábava, pro jiného vydatný pomocník.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477553:article:true:true:true

ArtPassport

Pokud nemáte možnost cestovat po světě a osobně si projít nejlepší galerie světa, aplikace ArtPassport vám to umožní. Díky 360° pohledu budete mít pocit, jako byste tato místa plná umění opravdu navštívili.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Google Earth

Nová verze aplikace Google Earth vám pomůže poznat svět. Provede vás nejen městy jako je Londýn, Tokio nebo Řím, dá vám nahlédnou i do singapurských skleníků nebo rozlehlých italských lesů.

Link

Funnel

Aplikace Funnel pro vás nasbírá ty nejdůležitější informace dne. Každou hodinu vybírá ty nejnovější zprávy ze serverů jako je BBC, CBC nebo Fox5, které vám pak dokonce přehraje v audio formátu.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Empower

Máte několik účtů, debetních a kreditních karet a už se vám vaše finance začínají vymykat kontrole? Pořiďte si aplikaci Empower, která vám pomůže sloučit vaše účty a bude za vás sledovat i vaše výdaje.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Focalmark

Pokud vás nebaví psát hashtagy, přesto je ale pod svou fotkou na Instagramu chcete mít, není nic jednoduššího než tuto činnost svěřit aplikaci. Focalmark vygeneruje odpovídající hesla, která pak jen jednoduše zkopírujete ke svému statusu.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Link

FaceApp

Chcete si změnit profilovou fotku a žádná z vašich selfie není dostatečné hezká? Pomůže vám FaceApp. Nejen že vás omladí, ale dokáže vám i vykouzlit úsměv.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477566:article:true:true:true

Clips

Aplikace od společnosti Apple vám usnadní tvorbu vašich videí. Velmi jednoduše vám dovolí kombinovat záběry a fotografie. Celé dílo pak navíc můžete otitulkovat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Marvel: Color Your Own

Tato aplikace potěší především ty, kteří milují komiksy od Marvela a ještě k tomu mají rádi omalovánky. Majitelé iOS si nyní mohou své oblíbené postavy totiž sami vybarvit.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

MeiTu

Zatím co americký a evropských telefonech najdeme aplikace jako Instagram nebo Snapchat, v Asii letí aplikace MeiTu, které se nyní snaží prorazit i na americký trh. Takže pokud toužíte po fotce, na které budete vypadat jako anime postava, tak si ji můžete si ji zdarma stáhnout. I když za cenu, že možná až zbytečně moc odhalíte své soukromí.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477542:article:true:true:true

Elder Scrolls: Legends

Pokud máte rádi karetní hry, Elder Scrolls: Legends je přímo pro vás. Jako počítačová hra už má za sebou slušnou základnu fanoušků, ale až letos je možné jí hrát i na mobilních telefonech. Základní verze je ke stažení zdarma, za dodatečné nákupy si ale budete muset zaplatit.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Filtru

Pokud patříte mezi milovníky dobré kávy, tak vás aplikace Filtru vyloženě nadchne. Nejenže vás krok za krokem naučí, jak připravit tu nejlepší kávu, navíc vám i spočítá, kolik jste za den zkonzumovali šálků.

Pro iOS můžete stáhnout zde

3477556:article:true:true:true

Sprinkles

Nová aplikace od společnosti Microsoft tak trochu supluje Snapchat. Obsahuje nejrůznější filtry, kterými můžete vylepšit svojí fotografii, kterou pak můžete umístit na Facebook, Instagram nebo právě Snapchat.

Pro iOS můžete stáhnout zde

Link

Pokémon: Magikarp Jump

Pokud jste propadli lovení Pokémonů, tak by vás mohla zajímat i odpočinková hra Pokémon: Magikarp Jump. Princip je velmi jednoduchý, čím výš dokáže Magikarp s vaší pomocí skočit, tím víc dostanete bodů.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

3477539:article:true:true:true

Rodičovská kontrola pro Nintendo Swich

Nevíte kolik času tráví vaše ratolest hraním her? Nintendo nabízí velmi precizní aplikaci, která vám o chování vašeho dítěte prozradí mnohé. Dozvědět se můžete, jak dlouho a kdy dítě hraje, ale také co sdílí na sociálních sítích.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde

Mobile Passport

Dlouhé fronty u přepážek s pasovou kontrolou jsou minulostí. Alespoň pro cestující, kteří si jako cílovou destinaci vybrali jedno z 23 amerických letišť. Právě tam se můžete otravné frontě vyhnout díky aplikaci Mobile Passport, prostřednictví které vyplníte jednoduché celní prohlášení a můžete směle pokračovat ve svojí cestě.

Pro iOS můžete stáhnout zde a pro Android zde.

Aplikace na cesty. Co si stáhnout do mobilu, než vyrazíte na dovolenou>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 10818