Tam, kde se zastavil čas. Podívejte se na jedinečné snímky z Ruska a Ukrajiny | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tam, kde se zastavil čas. Podívejte se na jedinečné snímky z Ruska a Ukrajiny

Tam, kde se zastavil čas. Podívejte se na jedinečné snímky z Ruska a Ukrajiny

Rusko i Ukrajina jsou obrovské země, které není jednoduché zachytit v celistvé podobě na fotografiích. Lze to jen v jednotlivých výsecích, které dokumentují pouhou část života. Právě to ale může být hodně překvapivé. Dokazuje to výstava „Na Vostok“, která je v pražské Galerii Zahradník dílem hned třech fotografů – Jana Dobrovského, Martina Wágnera a Filipa Singera.

Pokud byste chtěli obdivovat na této výstavě známá místa, jež jste už viděli na pohlednicích či v médiích, tak zde je neuvidíte. Naopak. Na fotografiích všech tří autorů určitě objevíte něco nového, budete přivedeni spíše do neznámého světa, do zákulisí ruského a ukrajinského života. A že to často není život lehký, není potřeba zdůrazňovat. Mnoho fotografií zde proto ve vás vyvolá emoce a nutí k zamyšlení. Buďte ale připraveni na to, že je to někdy i pohled neveselý.

Zajímavou entitou je na výstavě Jan Dobrovský. Není to totiž profesionální fotograf, i když se této své zálibě věnuje dlouho a téměř odborně. Pochází z disidentské rodiny a kdysi pomáhal vydávat i samizdatové Lidové noviny. Známý je ale spíše ze svých podnikatelských aktivit. Jeho uhrančivé černobílé fotografie ale snesou i přísná kritéria. Vystavené snímky vznikly dokonce trochu náhodou, když se Dobrovský dostal na natáčení filmu Nabarvené ptáče Václava Marhoula na ukrajinské Volyni.

Pokračování recenze na Reflex.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.